Міністерство культури та інформаційної політики України припиняє роботи з будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності. Усю активність призупинять до завершення дії воєнного стану плюс три роки з моменту його скасування. Втім, ще задовго до початку робіт із, власне, будівництва об’єкт вже став скандальним.
Про призупинення робіт на музеї Революції гідності у Києві йдеться у наказі №964 Мінкульту. Згідно з ним, проєкт ставиться на паузу “включно з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території” до завершення дії воєнного стану та на три роки після його припинення або скасування.
Втім, проєкт став скандальним значно раніше, хоча фізично роботи з його реалізації ще не почалися. У 2017 році КМДА виділила ділянку на алеї Героїв Небесної Сотні, 3, під будівництво музею. В липні 2018 року Генпрокуратура заборонила будівництво через розслідування, а у листопаді 2020 року поліція провела обшук помешкання директора музею Ігоря Пошивайла. Тоді з’ясувалося, що генпідрядник отримав аванс у 111 мільйонів гривень ще у 2018 році, але будівництво так і не розпочали.
Взимку 2021 року проєктування Музею Революції гідності доручили київській компанії “Основа-Солсиф”, за 49,4 мільйона гривень. Проєкт мав відповідати концепції “Штурм пагорба” німецького бюро Kleihues + Kleihues, яке перемогло на міжнародному конкурсі.
Автори концепції, Ян Кляйгус і Йоганес Кресснер, передали всі права на свій проєкт Музею Революції Гідності. “Основа-Солсиф” за умовами тендеру повинна була завершити розробку проєкту та робочої документації до квітня 2023 року.
На Київщині завершують відбудову двох зруйнованих мостів, а фасад багатоповерхівки підфарбовували 2,5 роки
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.
Також ми писали, що у Ірпені на Київщині завершили відбудову будинку на 149 квартир. Споруду за адресою вулиця Котляревського, 52а відбудовували 2,5 роки – і нарешті усі її мешканці, а це майже 400 ірпінців, можуть заселитися до власного ж житла. Прикметно, що нагляд за будівництвом здійснювали безпосередньо фахівці Програми розвитку ООН в Україні.