На ЧАЕС виявили новий осередок тління: знову розбирають конструкції

Вночі 22 лютого 2025 року рятувальники виявили на Чорнобильській АЕС новий осередок тління. Він напевно виник після пожежі, що здійнялася внаслідок дронової атаки РФ на Київщину 14 лютого. Нині рятувальники намагаються провести розбирання безпечного конфайнменту над осередком тління, аби загасити його й не допустити розростання пожежі.

Про зусилля рятувальників повідомляють у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Там зазначають, що роботи проводяться на великій висоті, на самій верхівці об’єкту “Укриття”.

“Рятувальники-верхолази ДСНС проводять роботи щодо часткового розкривання конструкцій укриття та ліквідації одного осередку тління з північної сторони арки. Здійснюється постійний моніторинг з використанням БпЛА з тепловізійними камерами та за допомогою ручних тепловізорів”, — йдеться у повідомленні.

У ДСНС наголошують, що радіаційний фон на проммайданчику Чорнобильської АЕС у межах норми, загрози для населення немає. Втім, вона може виникнути, у випадку, якщо об’єкт “Укриття” продовжить атакувати супротивник. Та й нинішній його стан, як писав Інформатор, вже викликає питання в фахівців.

Якої шкоди наробив “фугасний” шахед і що за техніку залучають до ліквідації наслідків

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що станом на ранок 19 лютого 2025 року на об’єкті “Укриття” все ще тривали роботи з ліквідації тління. Воно виникло внаслідок удару російського дрона по укриттю четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС в ніч на п’ятницю, 14 лютого. Радіаційний фон, кажуть надзвичайники, у межах норми, а ситуація загалом перебуває під контролем.

Також ми повідомляли, що на ЧАЕС, де вже тиждень поспіль продовжується ліквідація осереднів тління після атаки російського дрона, працюють унікальні машини, що були створені спеціалізованим українським автовиробником для ДСНС. Йдеться про САРМ-Л і САРМ-С – високоякісні автівки, що забезпечують рятувальникам необхідне обладнання, спорядження, інструменти й медичні засоби. Обидві розроблені для забезпечення чергових змін рятувальників, проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт, пошуку вцілілих та забезпечення першої допомоги.

Джерело