Найгірше на Дарниці: у КМДА нарешті пояснили, чому до дитсадків Києва складно влаштувати дітей

У КМДА запевняють, що у Києві не існує дефіциту місць в дитячих садках. Збалансували ситуацію два процеси: масовий виїзд киянок з маленькими дітьми за кордон ще на початку повномасштабного вторгнення Росії, плюс загальне зниження народжуваності. А те, що влаштувати дитину до закладу дошкільної освіти досі складно, пояснюють наявністю місць в укриттях: їх небагато.

Ситуацію з дитсадками у Києві розкрила в інтервʼю виданню NV Тетяна Жиліна, керівниця відділу дошкільної освіти управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти КМДА. За її словами, місць у дитсадках стало загалом менше, бо вони прив’язані до місць в укриттях. Раніше на цей параметр увагу не звертали, але зараз він став актуальним, відтак, загальна кількість місць у закладах стала меншою.

“Якщо раніше якийсь дитячий садок був розрахований, наприклад, на 200 місць, а зараз там є тільки 100 місць в укритті, то туди не може ходити понад 100 дітей”, — пояснює представниця КМДА.

Станом на зараз, зазначила посадовиця, у Києві є 69 тисяч місць в укриттях дитсадків. При цьому до закладів ходять майже 60 тисяч дітей – відтак, вільні місця ніби є. Але слід зауважити, що ховатися в укриттях мають також няні й адміністрація закладу – і подекуди у столиці є проблема із дефіцитом місць у дитсадках.

Передовсім, це стосується “перенаселеного” Дарницького району. Жиліна каже, це повʼязано з тим, що чимало дитячих садків тут не відновили роботу, бо не мають укриттів.

“Там з майже 60 садочків, що працювали до війни, відкриті всього 18. Там величезні триповерхові дитсадки, де навіть підвальних приміщень немає. А якщо є, то їх не можна використовувати як укриття”, – пояснила NV посадовиця, додаючи, що станом на грудень-2024 на Дарниці працює 38 комунальних закладів дошкільної освіти.

У інших районах міста — Солом’янському, Печерському, Голосіївському, Дніпровському, Деснянському — є достатньо вільних місць в дитячих садках, зазначає вона. І ситуація парадоксальна: загалом по місту місця є, але якщо батьки хочуть віддати дитину саме у садок біля дому – його доведеться пошукати. Втім, якщо садочки пустуватимуть, то постане питання про їхнє закриття.

“Якщо в дитячих садках буде мало дітей, то врешті постане питання про економічно недоцільне утримання пустих будівель. На жаль, може бути така ситуація, що нам доведеться вирішувати — або закривати якісь групи, або ж самі заклади”, – зазначила Жиліна.

Втім, в управлінні освіти, каже посадовиця, усіляко запобігають закриттю дитсадків. І запевняє: не дарма у місті роками билися за відновлення закладів – Київ намагатиметься зберігти весь “фонд” дитсадків, що має, аби вони могли працювати в майбутньому.

Як влаштувати дитину у дитсадок, навіть, якщо місць немає: лайфхак від Інформатора

Нагадаємо, на початку року Інформатор писав про те, що у дитсадках Києва поглиблюється проблема з наявністю вільних місць. Найгіршою є ситуація саме у Дарницькому районі (зокрема на Позняках та Осокорках), трохи краще склалося у Шевченківському районі. Ми розповіли декілька лайфхаків про те, як влаштувати дитину у дитсадок, якщо дуже треба, а вільних місць поруч немає взагалі.

Також ми розповідали про те, що у Києві митці-активісти відновлюють мозаїки “Лисиця і журавель” та “Івасик-Телесик”, які демонтували зі стіни дитсадка на Відрадному. Приміщення ремонтуватимуть та надбудовуватимуть, відтак, на оновлених стінах місця мозаїкам вже не буде. Замість цього, їх акуратно зняли та передали митцям, які не просто збережуть їх, а й відновлять вже на нових локаціях у столиці.

Джерело