14 лютого 2025 року Бучанська громада отримала допомогу від Норвегії у вигляді чотирьох потужних трансформаторів. Кожен з них має потужність 500 кВт. Усе обладнання буде використовуватись як резервне, його застосовуватимуть у разі, якщо стануться непередбачувані ситуації з відключенням енергопостачання.
Про надходження допомоги від Норвегії повідомила Бучанська міськрада у Facebook. Як зазначили у КП “Бучасервіс”, допомога стала результатом співпраці між Норвезьким директоратом цивільного захисту (Norwegian Directorate for Civil Protection) та польськими партнерами з “Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych”. Трансформатори призначені для покращення енергетичної інфраструктури громади, а також для зниження високої напруги в електричних мережах.
Отримані трансформатори, кожен з яких має потужність 500 кВт, будуть використовуватись для регулювання електричної напруги в місцевих мережах. Їх основне завдання — це забезпечення стабільного розподілу електроенергії, особливо в умовах надзвичайних ситуацій, таких як аварії або пошкодження мереж.
Обладнання стане резервним для Бучанської громади, що дозволить оперативно відновлювати електропостачання в разі непередбачених ситуацій. Цей крок, кажуть у міськраді, є частиною більш широкої міжнародної допомоги Україні, спрямованої на підтримку в умовах війни та відновлення важливої інфраструктури.
У Києві трансформатори горять, а через їхній вік в будинки подається напруга не 220В, а 160В
Нагадаємо, у липні 2024 року Інформатор писав про те, що замість напруги у 220В у Києві в будинки подається 160-170В. Це відбувається через те, що більшість трансформаторів у столиці – буквально – ровесники незалежності країни, пояснюють фахівці. А на обладнання “вішають” надвелику кількість абонентів через нерівномірну й надто щільну забудову міста.
Також ми писали, що на Софіївській Борщагівці у передмісті Києва 22 листопада вибухнули два трансформатори. У новобудовах навколо них зникло світло, втім, сказати точно, скільки споживачів знеструмило внаслідок інциденту, наразі складно. Фахівці, знову ж, вбачають у цьому наслідки безконтрольної забудови, коли житлові квартали вводилися в експлуатацію без притомного оснащення підстанціями.