Після декомунізації Києва в Кличка візьмуться за назви вулиць у Севастополі

Близький до Віталія Кличка депутат Київради Дмитро Білоцерковець виступив з ініціативою провести перейменування топонімів у Севастополі. Політик, що походить з Криму, зробив заяву, у якій закликав Верховну Раду прийняти законопроєкт, яким вона забере відповідні повноваження від адміністрацій (у випадку із Севастополем) чи рад окупованих міст. Чим саме продиктована заява, поки незрозуміло, проте вона може бути спробою перевести діяльність партії з місцевого на загальнонаціональний рівень.

Про необхідність проводити декомунізацію та деколонізацію рідного Севастополя депутат Київради Дмитро Білоцерковець написав у Facebook. У заклику він стверджує, що країна має вшановувати пам’ять полеглих захисників на усіх можливих рівнях та вписувати їх імена в історію.

“Київ у цьому сенсі може бути прикладом, адже ми постійно перейменовуємо вулиці на честь загиблих Героїв. Водночас вважаю важливим називати на честь наших воїнів вулиці в їх рідних містах. Мова і про вулиці тимчасово окупованих міст, зокрема, мого рідного Севастополя”, – зазначив Білоцерковець у дописі.

У якості прикладу депутат Київради від УДАРу наводить нещодавню трагічну загибель військових, севастопольців Ігоря Мовчана (загинув 20 грудня 2024 року поблизу Покровська Донецької області) та Героя України, військового льотчика Олександра Корпана. На їхню честь політик пропонує перейменувати просп. Жовтневий та вул. Леніна відповідно.

“Такі ініціативи є важливим кроком у напрямку майбутньої реінтеграції окупованих територій. Крім того, це сприятиме збереженню звʼязку місцевих мешканців із Батьківщиною. Також стратегічно важливо після перейменування якомога скоріше інтегрувати нові назви до різноманітних додатків типу Google maps”, – додав Білоцерковець.

Втім, справжній задум політика може бути дещо іншим. Його почасти розкриває остання фраза у дописі – про те, що Верховна Рада могла б забрати в місцевих рад (чи адміністрації, як у випадку з Севастополем, містом особливого підпорядкування) міст, що були окуповані РФ, низку повноважень, у тому числі, з перейменування топонімів.

Тим самим, депутат Київради одночасно акцентує увагу на діяльності Київради, де процес перейменування триває з 2014 року, та переводить діяльність власної політсили з місцевого рівня на загальнонаціональний. Цікаво, чи свідчить подібний вихід “за рамки” звичної для депутата місцевої ради діяльності про перехід УДАРу до високої фази політичної кампанії, чи це особиста позиція кримчанина з підкреслено проукраїнською позицією.

Скандал з ексочільником УДАРу на Одещині: кого ще з регіональних лідерів приховали у партії

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що СБУ затримала у Києві адвоката, який нібито за 1 млн доларів мав вирішити важливе земельне питання. “Ниточки” у цій історії можуть вести просто до міського голови, Віталія Кличка. Адже, по-перше, йдеться про улюблений парк міського голови Києва, “Наталку” на Оболоні. А по-друге, адвокат був водночас і керівником одеського осередку партії УДАР.

Також ми зробили розслідування про інших очільників регіональних осередків партії УДАР, яких провід вирішив не “світити” на офіційній сторінці партійного сайту. Таких знайшлося аж п’ятеро – і це не рахуючи Донецький та Луганський обласні осередки. А серед політиків, що керують УДАРом у регіонах, є й адвокати, і професійні бізнесмени, і навіть колишні друзі державних зрадників.

Джерело