У Києві створили Перелік значних історичних будівель. Йдеться про ті споруди, які ще не мають офіційного статусу пам’яток, але, на думку розробників документу, є цінними спорудами з точки зору історії та архітектури. Перелік обіцяють розширювати й доповнювати – втім, чи будуть будинки, що до нього потрапили, мати бодай якийсь додатковий захист, наразі невідомо. Тим часом, кияни вже жартують, що такий документ створили, аби полегшити життя забудовникам – буде систематизований документ, де можна шукати будинки “під демонтаж”.
Про створення Переліку значних історичних будівель Києва повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. За її словами, розробкою займався Департамент охорони культурної спадщини КМДА, а представив його на спеціальній Робочій групі, де розробляли механізми захисту історичних будівель. Нині ж у переліку – 365 адрес.
“Даний перелік буде ще опрацьовуватись, додатково досліджуватись відповідними експертами. Після цього цей перелік піде додатком до проекту рішення Про деякі питання щодо збереження значних історичних будівель міста Києва”, – зауважує очільник Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея у дописі на Facebook.
За його словами, перелік Громадська рада надасть також для опрацювання громадськими радами, його направлять до усіх районів міста. Надавати ж пропозиції до нього будуть до 21 травня.
Зокрема, до переліку потрапили закинутий будинок на Пейзажній алеї (Велика Житомирська, 34А), у якому хотіло розміститися посольство Японії. А також цікавий житловий будинок по Великій Васильківській, 126 початку ХХ століття. Обидва не мали охоронного статусу, втім, чи допоможе їм потрапляння до нового переліку, невідомо.
Як київські посадовці “повстали” проти Кирила Буданова
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА “повстав” проти очільника ГУР МО України Кирила Буданова. Мова про обурення київських посадовців самовільним нанесенням муралу, що днями з’явився на вул. Введенській, 6, неподалік від кінотеатру “Жовтень”. Він присвячений подвигу українських розвідників, проте центральний персонаж стінопису – очільник ГУР Кирило Буданов, на руках якого сидить кіт, над головою символ української розвідки – сова, а навколо ромашкове поле.
Також ми розповідали, що петиція щодо розпуску цього Департаменту КМДА та її дорадчого органу – Консультативної ради отримала категоричну відмову. Створена 22 липня, тобто відразу після знесення Садиби Зеленських у Києві, вона швидко набрала необхідну кількість голосів, а 19 вересня отримала від київської міської влади відповідь – відмовити. Хоча дещо в її роботі міський голова Віталій Кличко пообіцяв змінити.