Придбав автівку за ціною велосипеда: на Київщині співробітник ТЦК потрапив у скандал

На Київщині починається черговий скандал за участі посадовців ТЦК та СП. Один з головних фахівців у Білоцерківському районі зробив вже у листопаді 2024-го підозріло вигідні покупки, придбавши елітний, хоч і немолодий вже, позашляховик за ціною “Ланоса”. Власником ще однієї автівки він став, сплативши, як за посередній велосипед. Подібні угоди можуть стати підставою для розслідування, оскільки містять корупційні ризики.

Про укладання на дивовижу вдалих угод повідомило видання ТСН. Так, за їхніми даними, головний спеціаліст відділення рекрутингу та комплектування Білоцерківського районного ТЦК та СП Дмитро Некраш придбав позашляховик Porsche Cayenne 13 листопада 2024-го, сплативши 300 тис грн. (7,3 тисячі доларів). Це значно нижче за середньоринкову вартість автівки, що складає приблизно 21 тис доларів.

Ще одне авто Некраш придбав 2023 року, і за анекдотично низькою ціною у 3 тисячі гривень, саме стільки на ринку коштує посередній велосипед вітчизняного виробництва. Та йдеться про седан KIA K5 2015 року – таке авто коштує у 150 разів дорожче, в районі 450 тис грн. Обидві покупки військовий здійснив, не зважаючи на те, що його офіційні доходи ледве покривають повсякденні потреби.

Так, з декларації Некраша за 2023 рік стало відомо, що він не має нерухомості у власності чи оренді, окрім земельної ділянки без будинку. Його дружина офіційно не працює, а джерелами доходів є зарплата в Київському обласному військовому комісаріаті (28,1 тис. грн) і пенсія члена родини (2,9 тис. грн на місяць). Водночас у декларації не зазначено грошових активів або депозитів.

При цьому зазначається, що Некраш має багаторічний досвід роботи у військових комісаріатах. У 2016 році він працював у Володарському районному військовому комісаріаті, пізніше перейшов до Секретаріату Кабінету Міністрів, а з 2018 року працює у Київському обласному військовому комісаріаті.

Чому повістки надходять навіть тим киянам, хто вже отримав відстрочку

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві повістки від ТЦК приходять навіть тим військовозобов’язаним, хто вже отримав відстрочку від мобілізації. Це пов’язано з тим, що вони оновлювали свої дані через систему “Резерв+”, а особисто до ТЦК не з’являлися. Хоча система й вимагала цього, аби заброньовані донесли довідки й документи, що надають їм право на відстрочку.

Також ми розповідали, що Київський обласний ТЦК та СП закупив декілька бодікамер, або персональних відеореєстраторів. Цікаво, що розділова здатність запису, а також обсяг вбудованої пам’яті дозволяє службовцям знімати непогане за якістю відео. Звісно, на професійні конкурси його не відправити, але в якості доказу, наприклад, в судомому засіданні такі записи згодяться ідеально.

Джерело