Режим окуня чи політичні репресії: як в Кличка реагують на скандал зі стрип-клубом Tootsie, і що закидають йому опоненти

Цілком очікувано навколо історії з борделем, що його викрили правоохоронці у будинку Віталія Кличка, почалася політична гра. Опоненти міського голови Києва намагаються використати її з метою його дискредитації (тим більше, що Кличко, схоже, таки дотичний до стрип-клубу). А от в оточенні самого мера поки розгублені: перша реакція партії УДАР та очільника її виконкому Артура Палатного – саме його опоненти звинувачують у організації брудного бізнесу – схожа на виправдання, що неприпустимо у залагодженні політичних конфліктів такого штибу.

Деталі “загортають” в скандал особисто Кличка

Подробиці про засновників ТОВки, на якій “працював” стрип-клуб, опублікував у Facebook відомий блогер Володимир Бондаренко. Очікувано – не обійшлося без Кличків та найближчого оточення політика. Нібито, клуб “Tootsie” є насправді ПрАТ “Театральне” (назва не випадкова поруч – київська опера!), а серед бенефіціарів – Володимир Кличко, причому адреса зазначена у Монако, де той мешкає, а також Леонід та Лідія Палатні.

Двоє останніх – це батьки Артура Палатного, друга дитинства Віталія Кличка (познайомилися у ринзі неподалік ще в 1990-тих), а нині – голови виконкому партії УДАР. Саме його батько Леонід був свого часу директором магазину, який працював у цьому-таки будинку. І саме це було ахілесовою п’ятою Віталія Кличка – якщо ця інформація підтвердиться, оклигати після такого скандалу буде надзвичайно складно.

Політична кар’єра в Україні неспівставна із бізнесом такого роду – тому й складно уявити, що найближче оточення політика (брат і друг дитинства) не позбулися б такого токсичного “активу”. Реакції самого Кличка на скандал поки немає, і це цілком зрозуміло – у підручниках з політичних технологій радять не виступати одразу після нищівних скандалів.

Реакція партії УДАР: “це – не ми, це вони”

А от Артур Палатний вже вийшов з публічною комунікацією – через сайт партії УДАР. Варто зазначити, що його посил виглядає ще більш незграбним, аніж перша спроба “відбити” попередній негативний для партії інформаційний привід – з очільником УДАРу на Одещині, який пробував “вирішити питання” з забудовою землі на київській Оболоні. Тоді, нагадаємо, УДАР спочатку спробував говорити про “політичні репресії”, але дуже скоро було прийнято рішення “злити” партійця-невдаху та засудити його поведінку.

“Офіс Президента розгорнув проти політичних опонентів безпрецедентну брудну кампанію в медіа із залученням силовиків. Особливо це відчувається останнім часом, коли рейтинги влади нагадують температуру за вікном, тобто – трошки нижче нуля. Потужна активізація ОП з потужним залученням силовиків та чорного піару вже більше схожа на агонію. Наче, у нового президента США натякнули деяким особам в нашій владі, що їхнє політичне життя підходить до завершення”, – зазначив дещо абстрактно Артур Палатний у політичній відозві на сайті.

З заяви партії можна зробити декілька висновків: по-перше, там визначилися із лінією поведінки. Усі закиди щодо стрип-клубу – це “брехня та інформаційні качки”, кажуть в УДАРі, тому й говорити нема про що. По-друге, там пішли на загострення риторики щодо політичної боротьби – буквально це звучить, як “влада перетнула межу” часів “помаранчевої революції”. 

До речі, лінія на заперечення може бути хибним шляхом: у Єдиному реєстрі судових рішень є відомості й про більш ранні обшуки у ПрАТ “Театральне” (до якого, нагадаємо, дотичні й батьки Палатного, і молодший Кличко особисто). Було й вилучення – печаток, грошових коштів (вересень 2022 року), комп’ютерної техніки, мобільних телефонів, флеш-накопичувачів тощо (грудень 2020 року). Усі ходи записані, треба лише переглянути історію.

Політичні реакції в різних таборах

Але для продовження аналогії з “репресіями зразка 2004 чи 2014 року” потрібні певні силові дії. Яких поки немає: влада, візуально, й не збирається дарувати Кличкові такі приводи. Там взагалі немає жодної “офіційної” реакції на викриття нібито “клубу Кличка” у середмісті Києва. Не зважаючи на “високі стосунки” між Слугами народу та УДАРівцями, жоден із депутатів-слуг (байдуже, Київради чи Верховної Ради) не випустив ані пари з вуст – і це також показовий момент.

Натомість політтехнологи, схоже, обрали дискредитаційний трек: соцмережі буяють “праведним обуренням” з приводу “борделя у центрі Києва”. Повторюється декілька тез: “звичайно, мер Кличко як завжди “нічого не знав”, а також “найтемніше місце – воно біля світильника”. Обидві, до речі, є цілком слушними зауваженнями, але це зовсім не значить, що їх не вкидають спеціально.

Також з ситуації користають політичні сили масштабом поменше. Так, один з лідерів партії “Народовладдя”, ветеран та відомий активіст Олег Симороз присвятив скандалу два пости в себе на Facebook. В одному – наніс Кличкові хук аргументами (ще й додав подробиць: каже, що з-під “Tootsie” не евакуйовували автівки клієнтів за окрему плату завдяки Муніципальній охороні), в іншому – “добив” фактажем (пише – Кличкові-молодшому належало 40% частки ПрАТ “Театральне”, а Палатним-старшим – 33%). Ще й жорстко покпинив з міського голови: той, каже, включив “режим окуня” – нічого не коментує й не звертає увагу на негаразди.

“Цікаво, а чи після скандала з Кличком та Палатним й наркопритоном у будинку Кличка Зеленський введе санкції? Чи це інше? Хоча Кличко ні в чому не винен, ну звідки він міг знати, що в будинку де він живе та приміщенні яке йому належить таке неподобство відбувається. І тим більше співробітники тієї самої Муніципальної варти, яку давно потрібно розпустити та припинити створення цих збройних формувань, ще це все і охороняли”, – резюмує у своєму Telegram-каналі відомий адвокат Ростислав Кравець.

УДАРівцям не дуже вдаються антикризи: реакція на затримання адвоката та “адміністратора” Кличка у КМДА

Нагадаємо, попереднього разу вмикати політичний антикриз УДАРу довелося не так і давно – у грудні 2024 року, коли СБУ затримала адвоката у фойє київського готеля, який нібито за 1 млн доларів мав вирішити важливе земельне питання. “Ниточки” у цій історії можуть вести просто до міського голови, Віталія Кличка. Адже, по-перше, йдеться про улюблений парк міського голови Києва, “Наталку” на Оболоні. А по-друге, адвокат був водночас і керівником одеського осередку партії УДАР.

А рік тому, у грудні 2023-го, Інформатор писав, що ДБР дотягнулася до “по-справжньому” важливих людей у КМДА. Тоді йшлося про підозру для керівника апарату КМДА Дмитра Загуменного, без підпису якого не відбувається жодна важлива подія у Києві. Загуменного підозрюють у незаконному “направленні” депутатів Київради та помічника одного з них з військової частини, де ті проходили службу, у відрядження до військової адміністрації столиці. “Схема” працювала досить довго – а депутати ще й отримували забезпечення по місцю служби, хоч і були “мертвими душами”.

Source link