Робить Київ подібним до Парижа: Ліна Костенко просить Кличка зберегти Літературний сквер від забудови

Поетеса, шістдесятниця та Почесна громадянка Києва Ліна Костенко звернулася до міського голови столиці з проханням зберегти від забудови Літературний сквер. Ділянку землі просто у середмісті Київрада може віддати під будівництво вже 21 листопада 2024-го, на черговій сесії. Мисткиня пригадала, що цей старовинний сквер вже рятували колись від забудови, і написала проникні слова, що мають дістатися до самих черствих сердець.

Копію листа, що склала Ліна Костенко до Віталія Кличка, передала громадській ініціативі “Голка” її донька, Оксана Пахльовська. У зверненні – проникному та по-київськи інтелігентному – йдеться про важливість Літературного скверу (вул. Олеся Гончара, 55), що розташований поряд із двома “письменницькими” будинками, для столиці та зв’язки між її минулим і майбутніми поколіннями.

“Цей сквер має бути символічним місцем культури і пам’яті. Тут досі ходять між деревами силуети незабутніх письменників”, – написала Ліна Костенко.

Шістдесятниця нагадала міському голові, що не так давно Літературний сквер вже рятували від “будівництва московської церкви” (храм УПЦ тут хотіли звести ще з початку “нульових”), і от цінний для киян громадський простір хочуть знову забудувати. А місце є живою пам’яттю Києва – його алеями свого часу гуляли Павло Тичина, Володимир Сосюра, Михайло Стельмах, Олесь Гончар, Андрій Малишко, Максим Рильський, Микола Бажан, Юрій Збанацький, Микола Руденко.

“Забудова відбере у прилеглих будинків простір, а в цього історичного місця – пам’ять. В час війни, коли нищиться історичне минуле українських міст, тим більше неприпустимо руйнувати пам’ятні місця столиці”, – зазначила Ліна Костенко, додавши, що у Києві і без того бракує літературних ландшафтів, а цей сквер “робить Київ подібним до Парижа”, де плекають пам’ять про своїх письменників, митців та філософів.

Долю Літературного скверу, до перейменування – скверу ім. Чкалова, вирішуватимуть депутати Київради 21 листопада. Йдеться, власне, не про забудову самої зеленої зони, а прилеглої до неї території, яку місцеві мешканці вважають частиною сквера. Тут хотять звести багатофункціональний комплекс, і судові баталії за цю ділянку тривають з 2016 року, коли тут почалися будівельні роботи.

Забудовником виступає ТОВ “Ділайвест”. Його пов’язують зі столичною “Батьківщиною”, а також із ще одною одіозною забудовницею Києва, Владою Молчановою (девелопер “Stolitsa Group”).

Київрада передає ДБР чималу ділянку колишнього заводу на Оболоні та закуповує крісла для товстунів

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада має намір передати ДБР чималу земельну ділянку на Оболонській промзоні. Там мають побудувати споруди, що пов’язані з виконанням розслідувачами їхніх функцій, принаймні, це випливає з проєкту рішення депутатів. Нині там розташовані корпуси заводу з виробництва лаків та фарб різних ґатунків “Лакма”, який ще влітку був виставлений на продаж під забудову.

Також ми розповідали, що Київська міськрада оголосила тендер на закупівлю звичайних офісних крісел. Посадовцям потрібні аж 80 штук, а більшість з них мають стояти у конференц-залі. При цьому меблі повинні витримувати вагу до 130 кілограмів – тобто, в них мають з комфортом розміститися навіть повноцінні товстуни.

Джерело