Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить визнати необґрунтованими активи, набуті депутатом Київської міськради Ігорем Галайчуком та його дружиною. Також подібний “нелегітимний” статус хочуть визнати за доходами від них, а загальна сума становить 19,7 млн грн. Цю суму прокурори просять стягнути в дохід держави, і вже домоглися арешту майна.
Про заявлення відповідного позову до Вищого антикорупційного суду повідомляє пресслужба САП. За даними слідства, депутат і його дружина упродовж 2021–2022 років придбали сім земельних ділянок під Києвом та побудували два будинки загальною вартістю 9,7 млн грн. Крім того, продавши дві земельні ділянки й два будинки за цінами, вищими за вартість їх набуття, подружжя отримало дохід на загальну суму 10 млн грн.
Проаналізувавши доходи та видатки подружжя, Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що вони не мали достатньо коштів для придбання вказаних активів законним шляхом. Відтак, прокурори просять стягнути усе майно й доходи від нього у дохід держави. Колегія суддів ВАКС вже наклала арешт на майно з метою забезпечення позову САП.
У Telegram-каналі Центру протидії корупції назвали ім’я депутата Київради, про якого йдеться у позові від САП: це Ігор Галайчук від фракції “Батьківщина” та його дружина Марія. Галайчук є першим заступником голови комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами. Він не новачок у політиці: вперше до Київради обирався у минулому скликанні, 2015 року, і так само був депутатом від “Батьківщини”.
Прикметно, що питання до декларацій Галайчука виникають не вперше. Ще у 2017 році у Громадському русі ЧЕСНО помітили, що цей депутат не вказував усе майно, що належить його родині – так, він задекларував квартиру дружини у Києві площею 78,2 “квадрати”, право власності на яку було отримане ще 2012 року, лише у 2016-му. Так само він не показував і три земельні ділянки дружини у селищі Крюківщина біля столиці.
Як депутатів Київради переводили нести військову службу до інших регіонів
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що одразу декількох депутатів Київради, які ще на початку повномасштабного вторгнення до України мобілізувалися до лав ЗСУ, але служили у столиці, переводять до місць несення служби у інших регіонах країни. Відомо вже про трьох таких депутатів з фракцій УДАР, “ЄС” та “Батьківщина” у міськраді. Один з них, до речі, є керуючим справами у апараті Київради – відтак, на ньому “висить” організація роботи системи “Рада”, відеоспостереження та ведення стенограми засідань. Самі ж депутати вже називають це утисками й очікують на нові кримінальні провадження.
Також ми розповідали, що у Києві у ніч на середу, 19 березня, невідомі намагалися спалити приймальню депутата Київради Вадима Сторожука. Сам він пов’язує це зі своєю службою в ЗСУ, і каже, що роботу в цій приймальні не припиняли навіть в лютому-березні 2022-го. А його колеги-депутати вважають, що причиною може бути опозиційна діяльність Сторожука – він входить до фракції “Європейської Солідарності”.