У кримінальній “справі Комарницького” вже з’явилися перші фігуранти, яким суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Так, до слідчого ізолятора потрапила депутатка Київради Олена Марченко з “земельної” комісії. Також за ґрати відправили першого заступника КП “Спецжитлофонд” і ще одного спільника.
Про обрання запобіжних заходів фігурантам гучної справи у Києві повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook. Згідно з її прес-релізом, за клопотанням детективів НАБУ, що погодили прокурори САП, за ґратами опинилася членкиня постійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування й земельних відносин. У якості альтернативи суд визначив їй заставу у сумі 50 млн грн.
За даними Інформатора, йдеться про депутатку від “Батьківщини” Олену Марченко, водночас – колишню директорку Департаменту з державного архітектурно-будівельного контролю КМДА. Напередодні ми вже називали її прізвище, як таке, що може фігурувати у справі – його ж називали й інші медіа, що спеціалізуються на розслідуваннях корупційних зв’язків у Київраді. Марченко походить з міста Моршин на Львівщині, на початку “нульових” працювала на Західній регіональній митниці, юрисконсультом низки підприємств, а тоді влаштувалася працювати до КП “Спецжитлофонд” – саме на нього, за даними слідства, здійснював вплив Денис Комарницький.
Інформатору вдалося розшукати лише дуже стару декларацію Олени Марченко, ще за 2016 рік. Згідно з нею, сама депутатка сплатити заставу за себе не в змозі. Тоді вона отримувала лише порівняно невисоку зарплатню у 151 тис грн на рік. Натомість, її чоловік Іван вів бізнес, і за 2016-й заробив трохи більше за 1 млн грн. Ще приблизно стільки ж, скільки склала уся зарплатня дружини, він заробив за рік гонорарами й зарплатнею. Крім того, на рахунку в банках він мав декілька депозитів у розмірі трохи більше, за 15 тисяч доларів – на те, аби викупити дружину, втім, усіх наявних сум не вистачить.
Крім того, у СІЗО опинився заступник директора КП “Спецжитлофонд”. Ймовірно, йдеться про Вадима Шпачука – він має диплом КНУБА з інженерної спеціальності та працює на різних посадах у будівельній галузі в столичних компаніях з початку “нульових”. Шпачук декілька разів ставав героєм публікацій про “схеми” на підприємстві, втім, чітко оформлених звинувачень проти нього досі ніхто не висував.
До Шпачука та ще одного посадовця, який сприяв “злочинній організації у веденні бухгалтерії” суд також застосував тримання під вартою. Шпачуку визначили суму грошової застави у 4,5 млн грн, його колезі – у 8 млн. Прикметно, що офіційно в Шпачука суми застави немає й близько – згідно з декларацією за 2023 рік, він з дружиною на двох володіють грошовими коштами у трохи більше, ніж 1,3 млн грн.
Як НАБУ почала обшуки й затримання, і хто з “друзів Комарницького” отримав підозру
Нагадаємо, зранку у середу, 6 лютого 2025 року Інформатор повідомив, що НАБУ проводить слідчі дії у відомого київського бізнесмена та адвоката Дениса Комарницького. Саме його називають “смотрящим” за містом – тобто, йому журналісти-розслідувачі приписують створення і реалізацію схем з розкрадання бюджетних коштів у столиці.
Також ми вже розповідали, по кому з “друзів Комарницького” може вдарити операція “Чисте місто”, як обшуки й затримання іронічно охрестили в НАБУ. Трусили офіс бізнесмена на 7 поверсі елітного бізнес-центру IQ на Печерську та низку інших локацій, пов’язаних як з самим бізнесменом, так і з іншими фігурантами справи. А їх, як кажуть, буде “понад 10 людей” – і в публічному просторі вже почали називати досить гучні імена.