Суд звільнив від відповідальності екс-головного архітектора Києва, який вкрав басейн у школи імені Данте

Гучну справу про будівництво паркінгу замість басейну для київської школи, головним підозрюваним по якій проходив колишній головний архітектор Києва Сергій Целовальник, закрито. У ній збігли строки давності: таким чином, топ-посадовцю часів Олександра Попова та “раннього” Кличка вдалося уникнути відповідальності за тяжкий злочин. Суд просто закрив кримінальне провадження 11-річної давнини, але у підсумку виграв сам головний фігурант справи – і, звісно, забудовники.

Рішення про звільнення від кримінальної відповідальності гендиректора фірми “Укрбуд девелопмент” Олега Майбороди та колишнього головного архітектора Києва Сергія Целовальника ухвалив Вищий антикорупційний суд України 15 січня, пише видання Слово і діло. Судді дослухались до аргументів адвокатів: ті стверджують, що, оскільки події у справі тривали в період з 29 березня 2013-го по 25 листопада 2014 років, 10-річний термін з дня “закінчення злочину”, який інкримінують фігурантам, вже збіг.

“Звільнити обвинуваченого (Целовальника – ред.) від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України. Закрити кримінальне провадження на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України – у зв’язку зі звільненням осіб від кримінальної відповідальності”, – йдеться у судовому рішенні.

Сергій Целовальник (справа) разом з адвокатом. Фото: Слово і діло

Мова про “шкільну” справу, у якій Целовальник та Майборода фактично порушили умови угоди та намагалися звести багаторівневий паркінг замість басейну для школи №130 ім. Данте Аліг’єрі (на її ж території) у Голосіївському районі. Йшлося про угоду, згідно з якою Київрада ще у 2002 році виділила ТОВ земельну ділянку у середмісті Києва за умови, що підприємство не лише зведе ЖК, але й прибудує до нього басейн для потреб учнів. Між Голосіївською райрадою, середньою школою №130 та ТОВ уклали договір про співробітництво.

Втім, у 2008 році, коли почалася економічна криза, забудовник припинив фінансування будівельних робіт. Тоді ТОВ вирішило укласти інвестдоговір вже з іншою компанією-забудовницею – вона зобов’язалася довести до завершення проєкт. Але у липні 2013-го тодішній головний архітектор Сергій Целовальник, він же – директор Департаменту містобудування й архітектури КМДА, видав цій компанії-забудовниці нові містобудівні умови й обмеження.

Згідно з ними, замість басейну, як планувалося раніше, на території школи мали будувати вже багаторівневий паркінг для мешканців будинку. Власне, забудовник все звів відповідно до нових МУО, ще й непогано підзаробив на продажі паркомісць у самому центрі Києва. Тепер школа залишилася без землі та без басейну, зате забудовники мали непоганий зиск з угоди.

Які споруди у ботсаду мав знести забудовник, і що збудують на місці заводу Більшовик на Шулявці

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, які саме будинки забудовник, “KSM-Group”, мав знести у київському ботсаду згідно з інвестиційним договором з керівництвом установи. Йшлося про двоповерхові гуртожиток та господарську частину ботсаду – декілька будинків, на місці яких, на думку забудовників, непогано виглядали б елітні ЖК.

Також ми розповідали, що забудовники, що викупили завод “Більшовик” у Києві задля зведення там сучасного житла, вирішили заморозити проєкт до завершення війни. На місці колишніх заводських корпусів мали б звести комфортабельний бізнес – житловий район з сучасним простором, що відповідав би концепції “місто в місті”. Час реалізації проєкту зайняв би 10-12 років, тепер будь-які роботи поставлені на паузу.

Джерело