Тільки для бусифікованих: кияни-захисники обурені умовами допомоги, прийнятими Київрадою

Фінансову допомогу киянам, що були поранені на фронті, можуть отримати лише ті захисники, хто був мобілізований після 24 вересня 2024 року. Одноразова сума виплат становить 45 тисяч гривень на місяць, що є суттєвим прибутком для військових на лікарняному. Відтак, ті, хто пішов захищати країну до цієї дати, обурюється несправедливим розподілом коштів від міських депутатів.

Пост із обуренням умовами допомоги написав у Facebook киянин Михайло Сидоренко (Mike Sidorenko), який отримав поранення під час бойових дій та був виведений в розпорядження. За його словами, допомога хоч і не є надто суттєвим прибутком – все ж допомогла б йому збалансувати власний бюджет.

“Ще влітку мені казали, що Київрада має проголосувать якусь допомогу пораненим. А щоб ви розуміли, 20 тисяч на місяць, які платять тиловим підранкам, то наче й не (дуже багато), але коли ти вже рік, як виведений в розпорядження і живеш взагалі на 600 грн/міс., плюс десь комусь комп’ютер підрихтував – то воно не сказать, щоб гангнам стайл, кожна подачка зайвою не буде”, – зазначив Сидоренко у дописі (деякі вирази змінено через обсценну лексику – Ред).

Зазначимо, що 24 вересня 2024 року Київрада прийняла рішення про виплату одноразової допомоги – 45 тис грн. тим військовим, хто отримав поранення внаслідок бойових дій. Згідно з порядком, про який розповідали тоді посадовці Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, отримати її можуть ті захисники-кияни, хто перебуває у медзакладах через поранення. Втім, виявилося, що допомога стосується таки не всіх киян – а лише тих, хто потрапив на лінію фронту та отримав поранення після 24 вересня 2024 року.

“Наголосували, що я – (дурник), бо навіщось пішов захищати батьківщину у 2022 році, коли треба було ховатись (вдома) до 24 вересня 2024 року. Київрада голосує і виплачує допомогу лише бусифікованим, а добровольцям не голосує (геть нічого)”, – зазначив Сидоренко.

Додамо, що саме ця ситуація, а не пільги у формі безоплатного паркування для захисників, відображує справжнє ставлення міської влади до військовослужбовців. Адже, на відміну від парковок, що “заробляють” гроші в бюджет міста і цілком можуть витримати “нульовий” тариф, подібні виплати потребують витрат з того-ж таки бюджету – відтак, якби було бажання створити дієвий механізм із допомоги військовослужбовцям, а не провести разову піар-акцію, часові рамки виплат не обмежили б датою “24 вересня 2024 року й пізніше”.

Які ще пільги та програми прийняла Київрада для військових

Нагадаємо, восени 2024 року Інформатор писав про те, що військовослужбовці, що є власниками Картки киянина, мають пріоритетне право на першочергове зарахування дітей до дитячого садочка. І це ще одна пільга, яку надає муніципальна платіжна система у дошкільних закладах освіти Києва. Вона стосується військовослужбовців Збройних Сил України, тих, хто несе службу в Національній гвардії, у Державній службі спеціального зв’язку, в Службі безпеки України, в Управлінні державної охорони тощо.

А ще раніше ми повідомляли про те, що Київ закуповує послугу соціальної адаптації для військовослужбовців та їхніх рідних. Йдеться про допомогу усім захисникам, хто був звільнений у запас або відставку, допомоги у вирішенні питань щодо професійної орієнтації, перепідготовки й працевлаштування у ринкових умовах.

Джерело