У київському Національному ботсаду ім. Гришка спростовують висновки Держаудитслужби щодо передачі земель під житлову забудову всупереч закону. Усю ситуацію називають “інформаційним вкидом”, і кажуть, що землі саме під забудову не передавали. А йшлося про “впорядкування господарської зони”: мовляв, забудовник мав провести капремонт і “розбудову” вже існуючих приміщень.
Позицію ботсаду виклав заступник директора установи, Микола Шумик, в ефірі “Суспільного” мовника. За його словами, висновки, що їх зробила Держаудитслужба, не відповідають дійсності, та загалом є “інформаційним вкидом”. А землі ботсаду, каже він, залишаються у віданні установи.
“Нікому ми не передавали, не передаємо і, сподіваюсь, не будемо передавати ботанічний сад… Оці інформаційні викиди, мені здається… що вони якраз перед тим, що хтось знову щось хоче від ботанічного саду”, — заявив Шумик.
Втім, укладення угоди у 2018 році заступник директора наукової установи підтвердив. За його словами, тоді йшлося про впорядкування господарської зони ботсаду, а не про зведення житлової забудови. Посадовець пояснив: йдеться про гуртожиток, підсобні приміщення, що прилеглі до гаража. І вони потрібні працівникам, що інколи ночують там, оскільки приїздять із сіл.
“Ми у проєкті чітко записали: капітальний ремонт і розбудова адміністративно-офісних приміщень на території господарської зони… Там було декілька інвесторів, і була укладена з “КСМ Груп” ця угода, але про житлову забудову не йшлося”, – додав Шумик.
Також посадовець зазначив, що про цього інвестора нічого не чув із моменту укладення угоди. А сам ботсад цим питанням не займався, відтак, йому не зрозуміло, чому саме було порушено це питання саме зараз. Також Микола Шумик висловив здивування заявами чиновників.
“Ні цеглинки! Жодної забудови проведено не було. Тому мені здається, що цей (договір) або застарілий, або розірваний”, – додав заступник директора ботсаду.
Як почався скандал із ботсадом у Києві і що думають з цього приводу посадовці та депутати Київради
Нагадаємо, Інформатор тримає руку на пульсі “ботанічного” скандалу у Києві. Зокрема, 10 січня 2025 року з висновків Держаудитслужби стало відомо, що попри заборону землю ботсаду у Києві, що відноситься до природно-заповідного фонду, передали під житлову забудову. Частину території віддали забудовнику, який цілих шість років докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало “зговірливішим”.
Ситуація поволі розвивалася на вихідних, 11 і 12 січня. Про ботсад висловилися депутати Київради, громадські діячі у Києві, зрештою, новий очільник КМВА Тимур Ткаченко і міський голова Віталій Кличко. Загальна позиція така: винуватим у передачі землі є керівництво ботсаду, трохи меншою є вина НАН України, втім, без згоди міського керівництва у Києві провести забудову було б неможливо.