Це кампанія проти Кличка: у Мунохороні відповіли на закиди з боку опозиційних депутатів

У Муніципальній охороні трактують бажання депутатів Київради дослідити їхню діяльність, як маніпуляцію, що має на меті підірвати до неї довіру. Йдеться, передовсім, про заяву очільника фракції “Слуга народу” Андрія Вітренка – він вважає, що охорона є непрозорою структурою з надмірним фінансуванням та сумнівними функціями. Крім того, називає муніципалів “приватною армією” мера.

Свою заяву КО “Муніципальна охорона” розповсюдили через офіційний портал Києва. Там зауважили, що інформація про діяльність київських “муніципалів”, що “розповсюджується сьогодні в медіа”, є неправдивою, маніпулятивною та має на меті підірвати довіру до колективу.

“Окремі депутати намагаються заробити політичні дивіденди на спробі підірвати нашу репутацію, відверто маніпулюють і брешуть. Цього разу ми вирішили відповісти на чергову маніпуляцію, адже поширена у медіа з посиланням на депутата Київради від “Слуги народу” інформація про нашу організацію – відверто неправдива і є частиною кампанії проти мера Києва Віталія Кличка”, – заявили у КО “Муніципальна охорона”.

У комунальній організації зазначають, що основне завдання Муніципальної охорони – це, власне, охорона майна територіальної громади Києва. Насамперед йдеться про соціально важливі об’єкти: школи, лікарні, парки, транспортну інфраструктуру, спеціалізовані заклади та установи соцзахисту населення. Також там зауважили, що у перші дні повномасштабного вторгнення у лютому-березні 2022 року понад 75% її штатних працівників вступили добровольцями у лави ЗСУ, Сили тероборони й добровольчі формування.

“Нині 389 працівників є мобілізованими до ЗСУ, а це – понад 54% від кількості військовозобов’язаних (720 осіб) або 24% від загальної штатної чисельності організації (1600 працівників)”, – йдеться у заяві, як відповідь на закид про бронювання аномально великої кількості штатних працівників.

Згідно зі статистикою КО, Після звільнення із ЗСУ до роботи повернулися 19 раніше мобілізованих працівників. Крім того, організація прийняла на роботу ще близько 50 нових працівників, які протягом 2023–2024 років звільнилися з лав ЗСУ. Ще 23 охоронці загинули під час ведення бойових дій, ще четверо вважаються зниклими безвісти.

Вітренко вже не вперше заявляє про недоцільність існування Мунохорони

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про бажання депутата Андрія Вітренка детально дослідити доцільність існування Муніципальної охорони. Опозиційно налаштовані до міського голови депутати вважають її непрозорою структурою з надмірним фінансуванням і сумнівними функціями. Сам скандал виник через низку скандалів, пов’язаних з цією структурою, останній з яких – через охорону/супровід особисто Кличка під час заходів на Оболоні у суботу, 5 квітня.

Ще раніше Вітренко навіть подавав до Київради проєкт рішення про створення тимчасової контрольної комісії для перевірки роботи КО “Муніципальна охорона”. Серед позицій, за якими проводитимуть перевірку, – доцільність і ефективність використання бюджетних коштів, своєчасність отримання коштів самими охоронцями за їхні послуги й те, чи майно, передане підприємству на баланс, використовують за призначенням. Тоді склалося враження, що комунальних охоронців хочуть перевірити загалом – і визначитись, чи доцільне існування цього підприємства.

Джерело