Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив про проведення першого засідання Ради оборони Києва за його участі 4 лютого 2025 року. На ньому ухвалили низку рішень, зокрема, щодо алгоритму евакуації пошкоджених обстрілами автівок з вулиць столиці та захисту критичної інфраструктури міста. Втім, значно цікавішим є питання про те, чи брав участь у засіданні міський голова, Віталій Кличко.
Про результати засідання Ради оборони Києва, першого у 2025 році, Тимур Ткаченко розповів у Facebook. Так, найперше він написав про рішення в царині захисту критичної інфраструктури міста. Деталей не повідомив з огляду на характер прийнятих рішень, та зазначив, що є “позитивний результат по стратегічно важливих для Києва моментах”.
Другим важливим рішенням, повідомив Ткаченко, стало затвердження алгоритму з евакуації автівок, пошкоджених чи знищених під час ворожих обстрілів. Вони стояли на вулицях і не вивозилися, оскільки є доказами в кримінальних провадженнях, які ведуть правоохоронні органи з приводу атак на Україну та столицю. Кількість таких автівок, зазначив очільник КМВА, вже перевищила тисячу.
“За затвердженим алгоритмом, будуть визначені місця для зберігання переміщених автівок. Якщо власник виявить бажання повернути собі пошкоджене чи занедбане авто, за відповідним запитом це можна зробити. В рішенні йдеться не про утилізацію цих транспортних засобів, а саме про переміщення авто в окремі місця, де вони не створюватимуть перешкод для життєдіяльності міста”, – пояснив Ткаченко, додавши, що деталі будуть опубліковані згодом.
Третім питанням для обговорення (але, на жаль, поки не для прийняття) стала робота громадського транспорту під час повітряних тривог. Втім, також є добрі новини: місто Київ, судячи з повідомлення посадовця КМВА, не буде припиняти саме рух транспорту.
“По тому, як рухатись, а не стояти на місці, пропозиції вже напрацьовані. Вони на етапі узгодження. Намагаємося врахувати всі безпекові та логістичні параметри”, – зазначив очільник КМВА, додавши, що безпека є пріоритетом, втім, ігнорувати запити киян також не можна.
Насправді, головним питанням після проведення засідання Ради оборони Києва є участь у цьому заході Віталія Кличка. Міський голова і голова КМДА є співголовою Ради, і враховуючи посилення протиріч між Кличком і Ткаченком, він майже напевно волів би взяти участь, аби опонувати очільнику “військової” частини влади у Києві. Втім, жодних згадок про участь Кличка у Раді оборони 4 лютого немає. Але буквально напередодні у КМДА виклали перелік звернень, на які з початку року не відреагував очільник КМВА – відтак, протистояння між Кличком і Ткаченком триває.
Цікаво, що депутатка Київради Лілія Пашинна написала про засідання Ради оборони Києва “за участі Тимура Ткаченка”. Якби був присутнім Віталій Кличко, фраза була б сконструйована по-іншому, відтак, можна зробити висновок про те, що міського голови на засіданні таки не було.
Перед проведенням засідання Ради оборони в Кличка звинуватили Ткаченка у прокрастинації
Нагадаємо, напередодні проведення засідання Ради оборони Києва у КМДА заявили, що начебто від початку року “військове” керівництво столиці не розглянуло понад 30 письмових та усних звернень від міських служб. Зокрема, щодо ухвалення важливих рішень із забезпечення життєдіяльності столиці: Віталій Кличко вже натякав, що йдеться про рішення комісій із розгляду питань про компенсації містянам за пошкоджене та знищене обстрілами майно. Тепер з’явився більш деталізований перелік рішень, які не були підписані Тимуром Ткаченком.
Крім того, на початку лютого Тимур Ткаченко запустив неробочий ліфт у відремонтованому в 2023 році підземному переході поряд із Шулявським шляхопроводом. Про обурюючу ситуацію Інформатор писав у серпні 2024-го: підйомник не запрацював за понад рік після того, як завершили роботи вартістю в 30 млн грн.