У Києві можуть переділити ринок ритуальних послуг: почнуть з компаній, що працюють у лікарнях

У Києві можуть віддати право надавати усі ритуальні послуги одній компанії. Такі підозри з’явилися у відомого адвоката Ростислава Кравця після минулого засідання Київради. Цинізм ситуації в тому, що на цьому засіданні правку, що обмежує у діяльності ритуальні служби всередині лікарень, хотіли включити “з голосу” до проєкту рішення про ліквідацію МСЕК, причому наполягав на цьому особисто Віталій Кличко. А відбити її вдалося лише завдяки наполегливості Марини Порошенко, депутатки від дружньої йому “Євросолідарності” та очільниці постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я.

Прибрати бізнесменів з клінік

Увагу на проєкт рішення про ліквідацію МСЕК та правку, що її намагалися проголосувати в ньому стосовно ритуальних послуг, звернув адвокат Ростислав Кравець. Він зазначив у дописі в своєму Telegram-каналі, що ця ситуація може свідчити про намагання звести весь похоронний (ритуальний) бізнес під одну компанію.

Йшлося про проєкт рішення Київради з ліквідації МСЕК – як вогнища корупції у Києві та Україні в цілому. Правку до нього, згідно з якою ритуальним службам забороняється розміщуватись у приміщеннях та на територіях лікарень, вніс депутат від УДАРу Віктор Домагальський. Колеги не надто схвально поставилися до ідеї – так, позафракційний депутат і досвічений київський політик Володимир Яловий наполягав на тому, щоб питання винесли на окремий розгляд.

“Цим рішенням ми виконаємо рекомендації АМКУ, а також приберем аморальність – коли людина заходить в лікарню і хоче видужати, а їй вже на вході пропонують ритуальні послуги і засоби для поховання приватні фірми. Людина ще у фрустрації – а їй вже дають цінник, скільки це буде коштувати”, – пояснив свої наміри депутат Домагальський.

Очільниця постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я Марина Порошенко звернулася з проханням зняти “ритуальну” правку. Аргумент простий: включати важливе питання до розгляду зовсім іншого проєкту рішення, яким Київрада ліквідує МСЕКи, – непрофесійно. Втім, Віталій Кличко, який був присутнім на засіданні, ще раз повторив аргумент Домагальського про пацієнтів та лікарні.

“Вони звертаються до лікарів зі своїми проблемами зі здоров’ям, і отримують “гарний настрій”, коли на вході в лікарню розташовані приватні компанії, які пропонують свої послуги. Виникає багато питань – це приватний бізнес у наших комунальних лікарнях”, – додав Кличко.

Йдеться про перерозподіл ринку

Зрештою, правку вдалося “відбити”, перенесши її до іншого проєкту рішення, який Київрада розглядатиме днями. Та на думку адвоката Кравця, намагання протягнути правку за будь-яку ціну у “лівих” проєктах рішень може свідчити про досить великий корупційний ризик: у Києві хочуть перерозподілити високорентабельний ринок ритуальних послуг, прибравши одні компанії та завівши на їхні місця зовсім інші.

“Все як у Верховній раді, без внесення питання у регламент, без обговорення, під інший проєкт – намагаються повністю прибрати конкурентів нової компанії. Наскільки я зрозумів план, зараз намагаються прибрати з лікарень компанії які там розташовані, і все віддати одній. Привід – реформа МСЕК. Де реформа і де похоронна справа, важко сказати”, – зазначив Ростислав Кравець у дописі.

Нині йдеться лише про похоронні бюро, що працюють у лікарнях – а це, стверджує адвокат, приблизно 10% від усіх померлих у місті. Та це може бути лише “пробою пера”. Невдовзі, каже Кравець, “реформу” ритуальної служби у Києві можуть запустити вже на повну силу – під нову компанію, а, можливо, і вже існуючий у місті комунальний комбінат.

На думку адвоката, ситуація повториться невдовзі – зазначимо, що наступне пленарне засідання Київради заплановане вже на четвер, 12 грудня. Відтак, каже Кравець, питання може знову вигулькнути в одному з проєктів рішень, що не дотичні до ритуальної служби. Тоді, іронізує він, можна буде подивитись на прізвища депутатів Київради, хто проголосує “за”, а потім – спитати з них пояснення: нехай розкажуть киянам, “як отримати послуги з поховання та куди їздити”, – додав він.

Київрада передає ДБР її ж штаб-квартиру та перевірить усі дитячі майданчики у столиці

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада нарешті законодавчо оформить передачу ДБР будівлі та земельної ділянки під нею, де вже розташована штаб-квартира Бюро. Йдеться про похмуру споруду у центрі Києва, на вул. Симона Петлюри поблизу Центрального залізничного вокзалу. Це вже не перша нерухомість, яку передають детективам: у листопаді Інформатор писав про чималу земельну ділянку на Оболонській промзоні, що також дістанеться Бюро.

Також ми розповідали, що у Києві утворять тимчасову контрольну комісію, що перевірятиме стан усіх дитячих ігрових та спортивних майданчиків. До неї увійдуть чотири депутати Київради, а діятиме така комісія впродовж півроку з дня, коли її призначать рішенням усіх депутатів міста. Від недобросовісних утримувачів дитячих майданчиків вимагатимуть пояснень про те, чому інфраструктуру доведено до негідного стану.

Джерело