У Києві можуть відібрати в МХП Юрія Косюка посадковий майданчик для гелікоптерів

Прокуратура Києва ініціює скасування рішення Київради, яким депутати подовжили оренду значної земельної ділянки у Голосіївському районі. Мова йде про територію, якою вже близько 20 років керує компанія МХП, заснована Юрієм Косюком. Формальним приводом для розірвання оренди є бездіяльність на ділянці, призначеній для зведення офісу, яка використовується як паркінг.

Про подачу позову до Господарського суду Києва повідомила столична прокуратура. Вони зазначили, що у лютому 2024 року Київрада поновила договір оренди на 5 років, укладений у 2008 році. Згідно з цим договором, приватне товариство отримало в користування ділянку площею 1,5 га у Голосіївському районі (вул. Академіка Заболотного, 160).

“Землю наділили для будівництва, експлуатації та обслуговування культурно-побутового та оздоровчого комплексу, але вже у 2013 році, через внесення змін до договору, ділянка була перепрофільована для офісно-побутового комплексу. Проте, протягом усього часу дії договору оренди, що триває понад 15 років, товариство навіть не почало будівельні роботи, використовуючи частину ділянки не за призначенням, а як паркувальну зону”, – пояснили у прокуратурі.

Правоохоронні органи вважають, що це свідчить про неналежне виконання зобов’язань орендарем, що, на думку прокурорів, унеможливлює подальше поновлення оренди. Є ймовірність, що позов буде задоволений, оскільки Київрада не мала підстав продовжувати оренду, адже на ділянці дійсно немає офісної будівлі.

Цікаво, кому саме забирають землю. За адресою “вул. Академіка Заболотного, 160” розташований головний офіс ПрАТ “МХП”, або “Миронівський хлібопродукт”. Це компанія українського підприємця у аграрному секторі, Юрія Косюка. За часів президентства Порошенка він займав посаду заступника голови Адміністрації президента. У пояснювальній записці до рішення Київради про продовження оренди також згадується назва компанії та прізвище аграрного підприємця.

Варто зазначити, що Київрада усвідомлювала, за що саме голосує. Наприклад, у пояснювальній записці до рішення, яка є у розпорядженні Інформатора, зазначено, що ділянка наразі вільна від капітальної забудови, а на частині території “здійснено благоустрій та прокладено асфальтовану дорогу”, тоді як іншу частину використовують як парковку. На ще одній частині ділянки “розміщений насип та платформа з нанесеною розміткою “Н”, тобто є посадковий майданчик для гелікоптерів.

Які ще рішення Київради оскаржує й скасовує прокуратура Києва

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що прокуратура Києва вимагає скасування рішення міської ради про виділення ділянки під будівництво житлового комплексу на території Батиєвої гори в Солом’янському районі. Земля, що розташована по вул. Кондукторській, була передана за “класичною” схемою, за якою орендар отримав її нібито під невелику споруду, яка ще не існувала. Крім того, територія є зсувонебезпечною, що унеможливлює проведення будівельних робіт.

Також повідомлялося, що київські прокурори через суд домоглися скасування рішення Київради щодо передачі земельної ділянки в оренду для будівництва торговельного центру у Деснянському районі. Верховний Суд остаточно закрив касаційне провадження за скаргою Київради, підтвердивши, що без аукціону передача понад 2 гектарів землі була незаконною. Йдеться про територію, яка оцінюється у 89 млн грн на перетині вулиць Рональда Рейгана (колишня Теодора Драйзера) та Героїв Енергетиків (вул. Електротехнічна).