За 2024 рік у Києві зафіксовано 613 випадків, коли укриття були зачинені під час повітряної тривоги. Аби запобігти цьому, у КМВА запровадили регулярні перевірки, їх проводять співробітники “Муніципальної охорони” та самі комунальники. Скарги, що надходять на гарячу лінію 1551, кажуть, ретельно розглядають, а виявлені недоліки – усувають.
Дані про кількість скарг на зачинені укриття у Києві за 2024 рік повідомили у КМДА виданню “Комерсант український” у відповідь на інформаційний запит. Там зазначили, що таку цифру надав Департаменті муніципальної безпеки КМДА. А для контролю за доступністю укриттів КМВА вже запровадила регулярні перевірки.
“Під час повітряної тривоги до найближчих укриттів оперативно прибувають групи патрульної поліції та “Муніципальної охорони”. Їхнє завдання – контроль за доступом, дотриманням публічного порядку та забезпечення безпеки в об’єктах фонду ЗСЦЗ (“захисні споруди цивільного захисту”), – повідомив виданню Олег Куявський, заступник директора профільного Департаменту.
Результати перевірок, кажуть у КМДА, щотижнево розглядаються на нарадах, після чого видаються протокольні доручення щодо усунення недоліків. Влада Києва запевняє, що продовжить роботу над покращенням стану укриттів та забезпеченням доступу до них під час надзвичайних ситуацій.
Укриття від нетерпимості нагадало про необхідність встановлювати такі споруди на зупинках транспорту
Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про те, що у Дарницькому районі Києва ввели в експлуатацію два новозбудованих протирадіаційних укриття. Це було досить стрімке будівництво, адже договори з підрядниками були укладені лише наприкінці листопада. Принаймні із внутрішніми роботами впоралися за місяць, але територію навколо ще потрібно привести до ладу.
А ще, ми розповідали, що на Софійській площі у центрі Києва встановили арт-об’єкт “Укриття від нетерпимості”. Так громадські організації намагаються привернути увагу до одного з законопроєктів, що посилює відповідальність за будь-яку дискримінацію. А для киян воно є водночас черговою ілюстрацією дбайливого ставлення з боку міської влади, що встановлює такі бетонні укриття на зупинках громадського транспорту та людних перерестях. Ну, тобто, не встановлює.