У Київраді хочуть перевірити законність усіх земельних рішень за каденцію Кличка

Київраді пропонують переглянути усі рішення в земельній сфері, прийняті з 2014 року. Робити це, згідно з проєктом рішення, мають семеро осіб, делегованих до тимчасової контрольної комісії (ТКК), а діяти вони будуть впродовж півроку з початку роботи. І хоч вірогідність прийняття саме цього проєкту невисока – він створювався, радше, з метою піару для свого ініціатора, та тенденція очевидна: у Київраді таки можуть почати наведення ладу з комунальними землями, і повернення у власність міста незаконно виведених ділянок – питання часу.

Проєкт рішення про створення ТКК Київради “з питань перевірки легітимності рішень у сфері земельних відносин”, прийнятих з 2014 року по 2025-й, був поданий 17 лютого. Він має єдиного автора, Євгена Кузьменка, це депутат міськради від “Слуги народу”, і він є першим заступником голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

У проєкті йдеться про необхідність проведення перевірки усіх рішень міськради в сфері земельних відносин з 2014 року. Щоправда, чому саме з цієї дати, а не раніше – пояснень немає, ймовірно, опозиційна фракція хоче тим самим дорікнути міському голові, адже саме у 2014-му його було вперше обрано на посаду. Робити це матимуть 7 осіб, які увійдуть до ТКК, що діятиме 6 місяців.

“Метою прийняття рішення є відновлення престижу міської влади, співпраця з правоохоронними органами з ціллю запобігання реалізації схем із захоплення земель територіальної громади міста. З метою забезпечення прозорості та ефективності роботи ТКК, необхідно залучити до її діяльності посадових осіб КМВА та КМДА”, – зазначив автор у пояснювальній записці, додавши, що представникам ЗМІ також будуть раді – адже потрібен ще й громадський контроль.

Зауважимо, що саме через дату, з якої депутат Кузьменко пропонує “почати відлік” корупційних дій у Київраді, проєкт заздалегідь приречений. Адже у “до-Кличковські” часи, коли містом керував Олександр Попов, і (особливо) за мера Леоніда Черновецького київські землі віддавали так само, якщо не активніше, ніж зараз, і під сумнів можна поставити чимало рішень. Але якщо це зробити – можна відкрити справжню “скриньку Пандори”: тоді ділянки получили чимало нині потужних бізнесів, у тому числі, тих, що належать чинним депутатам Київради й очільникам міста.

У Київраді вже лежить проєкт, яким хочуть прибрати “туалетні” земельні схеми

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Київраду був поданий проєкт рішення, що встановлює антикорупційні запобіжники у питаннях про землю, які розглядають депутати. Простіше кажучи, його ініціатори прибирають саму можливість створення земельних схем – і “туалетної”, про яку писав Інформатор, та й інших. А надихалися його автори явно останньою корупційною справою Дениса Комарницького, яку ефективно реалізувало НАБУ у Києві.

Крім того, ми розповідали, що Київська міська прокуратура хоче зупинити дію рішення Київради, яким та надала дозвіл на масштабну забудову території на лівобережжі міста, на Воскресенській промзоні. Йдеться про зупинку схеми із затвердженням “ДПТ” – детального плану території, “місцевого” за своєю сутністю документу, яким депутати порушили законодавство, змінивши функціональне призначення земель. А зробили вони це в інтересах масштабного київського забудовника – Stolitsa Group Владислави Молчанової: та планувала звести на землях промзони аж вісім 26-поверхівок.

Джерело