У нас є Джокери: навіщо Тимур Ткаченко рекламує сумнівний Telegram-канал

Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко у соцмережі Telegram рекламує канал “Джокер”. Це сумнівний з точки зору моралі та джерел походження інформації “викривач”, близький до центральної влади. Відповідно, він приділяв велику увагу процесам у Києві, де висвітлював, зокрема, й діяльність колишнього “смотрящого”, Дениса Комарницького, та його поплічників у Київраді й КМДА.

У нас є карти, і навіть Джокери

Рекламою Telegram-канала “Джокер” можна вважати допис Ткаченка у тій-таки соцмережі, де той написав, що, буцімто, “багато хто” нещодавно радів через блокування низки каналів в Україні. Йшлося саме про Джокер – цей канал зазнав санкцій з боку менеджменту соцмережі: був заблокований за “публікацію персональних даних без згоди їх власників (доксинг)”.

“Зокрема тих (каналів – Ред.), які висвітлюють діяльність столичних корупціонерів. Впевнений, ця радість була передчасною. У нас є “карти” для подовження боротьби з крадіями, та навіть Джокери”, – додав Тимур Ткаченко, долучивши до допису “для вірності” ще й посилання на цей Telegram-канал.

Зауважимо, що на канал “Джокер”, що мав приблизно 200 тисяч підписників (чимало для України) було чимало скарг як через діяльність у межах київської, так і загальноукраїнської політики, а також від бізнес-середовища. Його адміністрацію звинувачували у політичному й репутаційному “кілерстві”. Також вона, нібито, вимагала кошти за припинення чи зняття “брудних” публікацій.

Перед самим блокуванням “Джокер” оприлюднив особисті дані, зокрема номер телефону, дніпровського бізнесмена Валерія Шамотія, що запустив збір на відбудову власного готельно-ресторанного комплексу “Бартоломео”, у який нещодавно поцілив російський “Шахед”. Цей випадок публікації особистих даних був не першим – так, під час кампанії проти перевізника Uklon у 2024-му канал публікував особисті дані водіїв.

Кому належить канал, і як він прославився

Ймовірному власнику каналу, Романові Кравцю, доводилося періодично відбивати медіаатаки на себе особисто – він заявляв про продаж каналу ще 2022 року, нібито, за 2 млн доларів, але доказів цьому не навів. Зауважимо, що до реклами нового каналу з такою саме назвою вже долучився колишній заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Це може свідчити про невдоволення частини Банкової блокуванням акаунта й зацікавленість у його відновленні – це непоганий бізнес-актив, а також інструмент для тиску. Тож цікаво, що саме Ткаченко долучився до “рекламної кампанії”, ще й від першої особи – “у нас є Джокери” звучить, як безпосереднє зізнання у причетності до каналу.

Канал набув популярності ще у жовтні-листопаді 2019 року: тоді його адміністратори вдались до провокацій. Вони вели переписку з публічними й медійними діячами у Києві та Україні від особи таких саме публічних діячів. Наприклад, від імені Миколи Тищенка (тоді – щойно обраного нардепа від “Слуги народу”) спілкувалися з Віталієм Кличком про ще одного нардепа, Гео Лероса – він тоді посварився у Раді з колегою, Максимом Бужанським.

А від імені тодішнього Генпрокурора, Руслана Рябошапки, адмін поспілкувався з очільником комітету з медицини Михайлом Радуцьким. А також Богданом Яременком, тоді ще очільником “міжнародного” комітету, втім, після приголомшливого скандалу з викликом повій просто у сесійній залі – пониженого до простого депутата Верховної Ради.

Ткаченко обіцяє відновити робоче місце Паніковського й винести з Подолу шкідливий завод

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко обіцяє, що у столиці незабаром з’явиться ще один наземний перехід через Хрещатик. Його зроблять на перетині Хрещатика й Прорізної. А ще – це “історичне” місце, де у Києві “працював” Михайло Самуельович Паніковский, принаймні, саме на перетин Хрещатика й Прорізної його відправили “чистити” кишені довірливих киян одеські письменники Ілля Ільф та Євген Петров.

Крім того, ми розповідали, що в Ткаченка натякнули: з Подільського району Києва можуть нарешті винести шкідливе виробництво, завод ТОВ “АДМ”. Екологи вже декілька років б’ють на сполох, адже підприємство займається досить шкідливою для навколишнього середовища, а надто – для здоров’я киян діяльністю. Він скуповує металобрухт, звозить на свою ділянку, що на вул. Сирецькій, 33 та виплавляє з них метал.

Джерело