У парку Нивки відкрили Алею пам’яті героїв: як виглядає меморіал

У Шевченківському районі столиці урочисто відкрили Алею пам’яті героїв-Захисників. Вона розташована у парку Нивки, та складається з великого обеліска, на якому зображений воїн в сучасному екіпіруванні з мечем та крилами на фоні українського герба. Також біля обеліска виставлені інформаційні стенди, на яких розміщені світлини полеглих захисників, що пішли на війну з Шевченківського району Києва.

Про відкриття Алеї пам’яті розповів голова місцевої райдержадміністрації Олександр Поповцев. Він же й відкривав меморіал. Зазначимо, що йдеться лише про відкриття другої черги – частина Алеї вже була готова раніше.

“Ця Алея – символ нашої вдячності й шани до тих, хто віддав своє життя за свободу України. Вона нагадує кожному з нас, якою ціною здобувається незалежність”, – наголосив Поповцев під час урочистого відкриття.

Очільник РДА зазначив також, що кожне ім’я, що представлене на Алеї пам’яті має свою історію мужності й жертовності. І обов’язок киян – зберегти пам’ять про цих людей, аби передати її прийдешнім поколінням. На відкритті Алеї були родини загиблих, їхні побратими та юні богунівці, майбутні захисники України.

Скандальний меморіал: як Мінкульт зірвав на півроку відкриття пам’ятника, присвяченого трагедії кримських татар

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що президент Володимир Зеленський у середу, 11 вересня 2024 року, відкрив національний меморіал, присвячений вшануванню трагедії кримськотатарського народу. Це сталося у рамках четвертого саміту міжнародної Кримської платформи. У своїй промові він сказав про важливість цієї події для відновлення справедливості та гідності кримських татар.

А ще раніше ми розповідали, що спочатку відкриття цього меморіалу планували до 18 травня – Дня пам’яті про жертв депортації кримських татар. Втім, Мінкульт зірвав усі дедлайни робіт: хоч ідея про створення пам’ятного для татар місця виникла ще рік тому, роботи зі створення бодай невеликого макету розпочалися за 2,5 місяці до самої дати. Все ускладнюється, бо саме цьогоріч виповнюються 80-ті роковини із дня початку депортації.

Джерело