У “справі Прокопіва” про неповернення з-за кордону людей, поданих заступником голови КМДА ще навесні 2022 року в систему “Шлях”, фігурує лише одне прізвище. Крім того, прокурор у справі не говорить ані про хабарі, які платили Прокопіву, ані про будь-які інші корисливі мотиви посадовця. У той же час лише одного 2024 року до України не повернулися понад 1100 осіб, поданих центральними відомствами, такими, як Мінкульт чи Мінмолодьспорт.
Про це повідомив депутат Київради від фракції “Європейської Солідарності” Леонід Ємець у Facebook. Ймовірно, він перебуває на судовому засіданні у “справі Прокопіва”, у якій заступника Віталія Кличка (також депутата від цієї фракції та її керівника) звинувачують у організації схеми з виїзду осіб за кордон 2022 року за допомогою системи “Шлях”.
“Тисяча водіїв тоді їздили за паливом, медикатентами і обладнанням закордон. Один не повернувся. Далі я дам статистику по міністерствам: там тисячі не повернулись! І прокурор не може сказати, в чому був мотив чи користь Прокопіва”, – зауважив Леонід Ємець у дописі.
Ємець, що є доктором юридичних наук і професором права, нагадує, що кожен злочин повинен мати мотив – в юриспруденції це називають “суб’єктивною стороною”. Але в даному разі, пише він, мотиву немає – раз так, то не було й злочину. Крім того, зауважує він, водії особливої техніки (наприклад, бензовозів) є досить дефіцитними кадрами – і вони нечасто шукають способи “злиняти за кордон”.
“Жодного слова про хабарі чи якісь корисливі мотиви. Просто так трапилось що один водій не повернувся, а винен в цьому чомусь Прокопів”, – зауважив Ємець, додавши статистичні дані про неповернення до України фахівців, поданих за один лише 2024 рік різними відомствами.
Так, з загальної кількості у 19713 осіб, поданих усіма органами влади на адресу Адміністрації Держприкордонслужби, виїхали 15711 людей. З них 1130 не повернулися на територію України. Зокрема, зазначив Ємець, з них 579 подавало Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, 366 – Мінмолодьспорту, 89 – Держслужба з етнополітики й свободи совісті, 61 – МОН, 19 – Мінагрополітики та 16 – Мінекономіки.
Як Прокопіву оголошували про підозру, і чому його відставка може викликати тектонічні зміни на Хрещатику
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 17 квітня заступнику голови КМДА із самоврядних повноважень Володимиру Прокопіву оголосили про підозру. Йдеться про організацію схем із переправлення ухилянтів за кордон.
Також ми розповідали, чим може завершитись “справа Прокопіва”. Насправді, цей чиновник є ключовим у питанні взаємодії двох великих фракцій Київради, крім того, вважається одним з основних комунікаторів у міській раді загалом та виступає у цій ролі між Віталієм Кличком і Петром Порошенком. Його проблеми з законом можуть спричинити тектонічні зміни на Хрещатику.