У Вишневому під Києвом підключають котельню до когенераційної установки за 6,7 млн грн

Містечко Вишневе біля столиці активно розбудовує енергетичну інфраструктуру. Його комунальники оголосили про реконструкцію системи електропостачання котельні №1 для підключення до новітньої установки електричною потужністю 1,5 МВт. Когенераційна установка знизить бюджетні витрати на електрику, підвищить гарантії для теплопостачання громади і створить можливість для генерації додаткових обсягів енергії для потреб населення.

Про закупівлю КП “Вишнівськтеплоенерго” оголосило в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Його представники нині шукають підрядника, який організує реконструкцію системи електропостачання котельні. Це стане частиною державної стратегії з підвищення енергоефективності в Україні.

Повідомляється, що новітня установка матиме потужність 1,5 МВт, а коштуватиме вона приблизно 6,7 млн грн. Загалом, когенераційна установка буде сприяти енергонезалежності місцевої громади. Завдяки ній знизяться бюджетні витрати на електрику, підвищиться якість теплопостачання і гарантія того, що через знеструмлення не зупиняться теплові насоси.

Також зменшаться витрати на комунальні послуги та виробництво енергії, в людей з’явиться необхідна кількість тепла в період опалювального сезону. А комунальники матимуть ще й можливість згенерувати додаткову електричну енергію для потреб населення.

Як Київщина готується до зимових холодів та знеструмлень

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у листопаді 2024 року в Обухові планують встановити когенераційну установку, що має забезпечити мешканців світлом та теплом у разі блекаутів, адже вона одночасно виробляє електричну та теплову енергію. Для міста це важливий крок у забезпеченні енергонезалежності, зробити який дозволила допомога міжнародних благодійників. Наразі комунальне підприємство “Обухіврайтепломережа” має прийняти на баланс когенераційну установку та забезпечити умови для її експлуатації.

А у середині жовтня ми розповідали, що запуск газопоршневої когенераційної установки, яка одночасно виробляє електроенергію та теплову енергію, мав відбутися у Броварах. Обладнання потужністю 3,3 МВт забезпечуватиме жителів міста електроенергією та теплом. А придбати його вдалося завдяки програмі пільгового кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури.

Джерело