Призначений президентом керувати Київською міською військовою адміністрацією у останній день 2024 року Тимур Ткаченко народився у родині вихідця з Шамкірського району Азербайджана. Місцеві ЗМІ у цій країні вже “розпізнали” у ньому свого. Ба більше – у соцмережах вже з’ясовують, як Ткаченко став, власне, Ткаченком – адже його батько носив прізвище “Мамедов”.
Про родинні підвалини Тимура Ткаченка, якого президент призначив напередодні керувати КМВА, пише азербайджанський ресурс “1news.az”. Його журналісти зазначають, що батьком українського посадовця був Фірудін Мамедов, вихідець із Шамкірського району Азербайджану. Цікаво, що деякі ЗМІ пишуть про призначення посадовця із “азербайджанським” прізвищем – “Мамедов”.
“Він був активним членом Конгресу азербайджанців України, та представником Ради старійшин Азербайджану по Україні”, – зазначає видання.
Згадки про активну позицію Фірудіна Мамедова та його виступи у Києві, дійсно, збереглися на офіційній сторінці Азербайджанської Державної Інформагенції. А на сайті ЧЕСНО є дані про балотування Мамедова Фіруддіна Анвар-огли до Верховної Ради за списком Виборчого блоку політичних партій “За Союз” ще 2006 року – втім, невдало (цей блок складався з маргінальних політичних сил, свого часу його очолював ексголова Антимонопольного комітету України, батько нардепа від “Євросолідарності” Олексій Костусєв).
А видання Media.az зазначає, що Фірудін Мамедов був товаришем покійного першого президента Леоніда Кравчука. Цитують і самого Тимура Ткаченка: той розповідав журналісту, що відчуває гордість за батька, і саме через нього обрав для себе діяльність у державному секторі.
“Я азербайджанець, народився у Києві. Батько нещодавно пішов у засвіти. Своє життя він присвятив україно-азербайджанським стосункам. Він зробив усе можливе для створення азербайджанської діаспори в Україні. Я завжди хотів піти шляхом батька і працювати у державному секторі. Мені подобалося спостерігати за тим, як він вирішує проблеми людей”, – зазначив, зокрема, Ткаченко в короткому коментарі 2023 року.
Також Ткаченко зізнався журналістові, що йому довелося лише раз побувати на батьківщині, у Шамкірському районі. Але розповів, що любить національну кухню та має багато друзів-азербайджанців. А от у соцмережах коментатори з’ясовують, чому Тимур Ткаченко носить українське, а не батькове, азербайджанське, прізвище. Згідно з місцевою традицією, його мали б звати “Теймур Фірудін огли Мамедов” (саме так виглядає по-батькові тюркськими мовами, однією з яких є і азербайджанська). Відтак, усіх цікавить, де український посадовець “загубив” частинки імені.
“Браво, земляче!” – пише Фікрет Меліков під новиною про призначення. – “Мати – українка, а батько був азербайджанцем”, – пояснює Айлин Рахімова. – “Прочитав цю новину спочатку на українському сайті, там народ просто пройшов повз, ніхто не з’ясовував, чи він Ткаченко, чи Мамедов”, – зазначив Самір Аміров.
“Подарунок” Кличкові під ялинку: як і навіщо у КМВА призначили Ткаченка
Нагадаємо, днями Інформатор писав про головний “сюрприз” для Віталія Кличка, який поклали для нього, буквально, “під ялинку” 31 грудня 2024 року – тоді президент змінив керівника Київської міської військової адміністрації. Замість Сергія Попка він призначив начальником КМВА Тимура Ткаченка. Людина ця для Києва не нова – раніше він працював директором ресурсного Департаменту міського благоустрою у міській адміністрації, але рік тому несподівано пішов на підвищення.
Ще раніше, на початку 2024 року, ми цитували Тимура Ткаченка, який тоді відповідав за стан сховищ у Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості. Він, зокрема, зазначав, що Віталій Кличко “жодного разу не приходив на наради”, пов’язані з облаштуванням укриттів для цивільного населення у столиці.