Київрада не дозволила рух транспорту мостами, а також наземною ділянкою метрополітену під час повітряних тривог. Посадовці послалися на Раду оборони Києва, зазначивши, що скасування обмежень можливе лише за можливості “значного покращення безпекової ситуації”. Відтак, під час вранішніх та вечірніх тривог у столиці мости продовжать стояти, а люди в метро – чекати на відбій повітряної тривоги.
Відповідь міської влади на відповідну петицію з’явилася на сайті Київради. Відозва, що її було опубліковано ще 8 листопада, дуже швидко набрала необхідні для розгляду 6 тисяч підписів киян, що свідчить про її актуальність – зранку під час тривог половина міста буквально паралізована, бо рух мостами громадського та приватного транспорту припиняється.
Втім, найближчим часом ця ситуація не зміниться. Як пояснили у відповіді на петицію, рішення про обмеження руху транспорту було прийняте Радою оборони Києва. Зміни до цього рішення можуть бути внесені лише “за умови значного покращення ситуації з безпекою” в столиці. Для таких змін необхідно отримати рекомендації від ДСНС, йдеться у відповіді на петицію за підпису міського голови столиці Віталія Кличка.
Крім того, у КМДА підкреслили, що рішення про обмеження руху через мости під час повітряної тривоги ухвалює виключно командування угруповання сил і засобів оборони Києва. Міська рада та її органи не мають повноважень змінювати це рішення.
“Окремо звертаємо увагу на те, що рішення про обмеження руху мостовими переходами в місті Києві під час надходження сигналу “Повітряна тривога” приймається командуванням угруповання сил і засобів оборони міста Києва. Київська міська рада та її органи не наділені повноваженнями у цій сфері”, — зазначили в повідомленні.
Що Кличко відповідав на питання про транспорт особисто, і з чим пов’язане нинішнє роздратування киян
Нагадаємо, у березні 2024-го Віталій Кличко вже давав особисту відповідь на закиди щодо зупинки громадського транспорту у столиці під час повітряної тривоги. Він зазначив, що розуміє критику та непопулярність такого рішення, втім, воно є вимогою військових та розроблене для безпеки пасажирів. Мер виявився готовим і до питання про те, що транспорт зупиняють лише у трьох великих містах країни – Києві, Івано-Франківську та Хмельницькому.
Сама листопадова петиція з’явилася після майже повного паралічу роботи метрополітену у Києві, що стався після нічної атаки Шахедами 7 листопада 2024 року. Це викликало величезну хвилю обурення та роздратування киян: після восьмигодинної повітряної тривоги у вестибюлях станцій утворилися довгі черги, в яких довелося стояти, аби хоча б наблизитися до платформ, потім дочекатися потягу, і найголовніше – влізти у вже переповнений вагон.