В Ткаченка кинули Кличкові символічну рукавичку-запрошення до дуелі

Речник Київської міської військової адміністрації Євген Ієвлєв зробив “програмний” пост у соцмережах. У ньому він зауважив, що Київ, як столиця, завдячує своїй стійкості не політикам чи тим, хто “вважає його активом”, а передовсім самим киянам та захисникам, що стояли біля нього насмерть навесні 2022-го. А “проблемою” позначив якраз тих, хто заробляє на місті – і цим зробив досить прозорий натяк на поглиблення протиріч між “військовою” та “цивільною” владою.

Допис про роль та особливості Києва Євген Ієвлєв, речник голови КМВА Тимура Ткаченка, опублікував у власному Facebook. Це “програмний” пост, з якого випливає кредо й основна суть подальшої діяльності військової адміністрації міста. Так, Ієвлєв зауважив, що Київ – не просто “столиця”, а є “нацією”, тобто несе на собі значно більше психологічне й емоційне навантаження, ніж звичайне місто із адміністративними функціями.

“Коли в 2022 році рашисти стояли за кількадесят кілометрів — не мер тоді тримав Київ. Тримали ЗСУ, ТРО, містяни, які не виїхали. Коли летять дрони — не чиновник у костюмі ловить їх над дахами. Це роблять бійці ППО, Сили оборони, інженери, поліція, рятувальники, медики”, – зауважив Ієвлєв.

Місто, продовжив він, не є чиєюсь “власністю”: Київ є концентрацією українського духу й дзеркалом нації. Відтак, спроби викривлення чи недоречних ігор з містом та містянами є спробою сплюндрувати щось значно важливіше.

“Коли це дзеркало хтось пробує використати як майданчик для маніпуляцій — він бавиться не з містом. Він бавиться з тим, що тримає всю країну. Так, у Києва є проблеми — корупція, транспорт, забудови, безвідповідальність. Але проблема не в місті. Проблема — у тих, хто роками вважає Київ своїм активом”, – резюмував він, додавши, що “Київ – не про владу, а про Україну”.

Натяки, що їх робить Ієвлєв у своєму дописі, досить прозорі. По-перше, він вкотре закликає міську владу припинити політичні чвари й протистояння (хоча, слід зауважити, що нині у наступ перейшов саме шеф “військової” влади у Києві, Тимур Ткаченко – Кличко перебуває у стані захисту). По-друге, переводить значення міста на рівень вище – до державного й державницького значення. Це важливо, бо таким чином в Ткаченка залучають більш значимий з точки зору аргументації ресурс, а Кличко виглядає містечково.

Зрештою, “центральний” натяк речника КМВА цілком зрозумілий для міських посадовців – протиріччя між “військовою” владою, яку делегували до столиці, та владою “цивільною”, обраною (і затвердженою президентом на посаду у КМДА – такі вже особливості Києва) будуть лише посилюватись. Відповідно, захист Кличка та його заступників слабшатиме, бо Ієвлєв вже зараз називає деякі його елементи “маніпуляціями”. Тож якщо в Кличка ще чекали на символічну рукавичку, яку кидає суперник по політичній дуелі, – це саме вона. І питання, чи піднімуть її в оточенні міського голови, риторичне – адже протистояння вже триває майже 100 днів від моменту призначення Ткаченка.

В Ткаченка обіцяють розглянути винесення з Подолу шкідливого заводу й шпетять КМДА за ігнорування рекомендацій БЕБ

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що з Подільського району Києва можуть нарешті винести шкідливе виробництво, завод ТОВ “АДМ”. Екологи вже декілька років б’ють на сполох, адже підприємство займається досить шкідливою для навколишнього середовища, а надто – для здоров’я киян діяльністю. Він скуповує металобрухт, звозить на свою ділянку, що на вул. Сирецькій, 33 та виплавляє з них метал. А обіцянку розглянути питання зробили в Тимура Ткаченка.

Також ми розповідали, що Ткаченко розповів про майже нульову реакцію з боку КМДА на рекомендації з боку Бюро економічної безпеки щодо “проблемних” закупівель. Так, 2024 року, каже він, чотири з п’яти сигналів від БЕБ залишилися взагалі без уваги міської влади. Очільник КМВА вже скликає засідання групи “Прозорість і підзвітність”, аби надати трибуну для доповіді Теруправління БЕБ у столиці – каже, цей інструмент у міській адміністрації недооцінюють, і дарма.

Джерело