Є якась межа, і її давно перетнули: Корогодський обурився планами Київради голосувати за паркінг на Старокиївській горі

Вже найближчим часом, 21 листопада, на засіданні Київради відбудеться голосування за затвердження проєкту будівництва паркінгу та нового моста на Старокиївській горі. На розгляд буде винесено детальний план території, що є основним документом, який регламентує розміщення об’єктів містобудування та відведення земельних ділянок для будівництва. Тобто далі вже нічого не завадить у забудові території площею 2,37 га, яка охороняється ЮНЕСКО та розташована у Центральному історичному ареалі Києва.

Про майбутнє голосування у Facebook повідомив бізнесмен, меценат та письменник Гарік Корогодський. Він звернувся до міського голови Віталія Кличка із закликом зупинити це свавілля, зазначивши, що місто має керуватися інтересами громади, а не окремих людей.

“Всі спеціалісти – урбаністи, культурологи, спільнота – категорично проти. Я не кажу за гроші, бо якщо це за бюджетні під час війни – то окрема річ, злочин по відношенню до військових. Є якась межа, вона в голові, її давно перетнули”, – наголосив Корогодський.

До речі, земельну комісію, що швидко підтримала детальний план території, не зупинила й позиція Міністерства культури та стратегічних комунікацій, яке  назвало грандіозні плани змін на Старокиївській горі неприпустимими. Про це у соцмережах повідомила депутатка Київради від “Слуги народу” Євгенія Кулеба.  За її словами, комісія навіть прикривалася листом від Мінкульту, ніби він є погодженням будівництва. Хоча насправді це була лише відповідь міністерства на звернення щодо деталей охоронюваних статусів ділянок. Тож, все відбувається так швидко й цинічно, що, найвірогідніше, доля Старокиївської гори вже вирішена. 

Як розвивалися події з плануванням забудови Старокиївської гори

Як повідомляв Інформатор, про те, що на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю та каменя з написом “Откуда єсть пошла Руська земля” планують побудувати підземний паркінг та ще один міст, стало відомо 31 жовтня. Землі, де планують будівництво, є культурним шаром міста Ярослава Мудрого, історичним ландшафтом київських гір і річки Дніпро, ще й культурним шаром Копирева Х-XIII століть. При цьому все хочуть “прикрити” створенням “зеленої зони”.

Про нове цинічне будівництво просто у середмісті Києва розповіла депутатка Київради Євгенія Кулеба у Facebook. Вона повідомила, що в Кличка запланували звести підземний паркінг на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю і біля каменя з написом “Откуда єсть пошла Руська земля”. Поряд з цим паркінгом заплановано звести ще один пішохідний міст. Він, ймовірно, вестиме з верхнього рівня Пейзажної алеї на нижній – провулка Киянівського, просто у паркінг. 

Днями на сайті Київради з’явився проєкт рішення щодо затвердження детального плану території (ДПТ) по провулку Киянівському у Шевченківському районі Києва. Про історичну та археологічну цінність території у проєкті ДПТ не йдеться, проте вказані головні причини зацікавленості нею. Зокрема, ефективне використання міських земель “згідно з Генпланом міста”, організація транспортного обслуговування, інженерного обладнання, освоєння підземного простору, благоустрою та озеленення і, звісно, охорона, збереження і навіть “поліпшення стану навколишнього середовища”. Щодо майбутнього паркінгу, він має вирішити відразу дві з найгостріших проблем Києва – забезпечення населення укриттям та зберігання автівок у центрі міста.

14 листопада Міністерство культури та стратегічних комунікацій України висловило протест проти планів Київради https://kiev.informator.ua/uk/minkult-zburivsya-planami-kijivskoji-vladi-zabuduvati-starokijivsku-goru-parkingom. У відомстві зазнчили, що знищення пам’ятки археології національного значення заради побудови підземного паркінгу на Старокиївській горі є неприпустимим. Аргументів більш ніж достатньо, і всі вони стосуються території, на яку зазіхає міська влада. Вона охороняється ЮНЕСКО та має кілька важливих статусів. Зокрема ділянка розташована, в Центральному історичному ареалі Києва та в межах Державного історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ”.

Джерело