З 13 січня усіх школярів молодшої школи у Києві годуватимуть безкоштовно – КМДА

З понеділка, 13 січня 2025 року, місто Київ годуватиме безкоштовно усіх школярів молодших класів. На це з бюджету столиці виділили майже 113 млн грн. Йдеться не лише про чай або закуски, а про повноцінні гарячі обіди для малечі. Це, окрім іншого, – ще й підтримає звичайні київські родини під час війни.

Про початок проєкту, безоплатного для батьків школярів молодшого шкільного віку, повідомив у Facebook заступник міського голови, що відповідає за питання освіти у Києві, Валентин Мондрієвський. Посадовець зазначив, що годувати повноцінними гарячими обідами школярів починають з 13 січня 2024 року.

“Сьогодні всі школярі молодших класів отримали гарячі обіди. Для міста Києва це не просто турбота про дітей – це підтримка стандарту якісного шкільного харчування. Хай усім школярам буде смачно, а після обіду – прибуде сили на нові знання та яскраві досягнення”, – зазначив Мондрієвський у дописі.

За словами заступника міського голови, аби кожна дитина могла отримувати збалансоване та якісне меню, місто дофінансує процес на майже 113 мільйонів гривень. Ця сума, каже посадовець, має показати, наскільки масштабним є цей проєкт. А депутатка Київради від УДАРу Олеся Зубрицька ще й додала, що подібне меню буде великою підтримкою для звичайних київських родин під час воєнного стану.

Київські школярі вивчатимуть предмет “Захист України”, граючи у лазертаг та страйкбол

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що 2024 року Міносвіти і науки України відкрило реєстрацію на безоплатні курси з програмування для школярів. Учням 5-7 класів пропонують опанувати навички з інформатики та програмування мовою Java. Ймовірно, програму продовжать і на 2025 рік.

Також ми писали про те, що столичні школи та ліцеї самостійно закуповують засоби навчання та обладнання, що має допомагати у викладанні предмета “Захист України”. Орієнтовна вартість, на яку розраховують навчальні заклади, подекуди відрізняється в рази, і, судячи з усього, кожен із закладів вирішує проблему наявності стендів та манекенів самостійно. Деякі з них підходять до питання зовсім креативно, закуповуючи обладнання для гри у лазертаг чи страйкбол.

Джерело