За хибно встановлені генератори візьмуться з початку 2025 року, доти – жодних штрафів

Місто Київ не буде штрафувати власників бізнесів, хто виставляє генератори на вулицю, через порушення благоустрою. Натомість перевірки проводитимуть працівники ДСНС. Також повноваження перевіряти є в Держспоживслужби. А єдині правила щодо встановлення генераторів напрацюють до початку 2025 року.

Про зведення усіх рекомендацій в єдині правила і затвердження їх до кінця року розповів секретар міськради, заступник міського голови Києва Володимир Бондаренко в ефірі телеканалу “Київ”. За його словами, столиця не буде займатися штрафуванням через порушення благоустрою міста, перевірками будуть займатися працівники ДСНС.

За словами Бондаренка, з 12 вересня у КМДА зібрали ці норми в єдині рекомендації. А ухвалити їх Київрада зможе вже до кінця року. Відтак, з початку 2025-го у Києві діятимуть вже нові рекомендації/правила для встановлення генераторів на вулиці.

“Разом з тим, станом на сьогодні, по відповідальності за статтею 152 КУпАП з благоустрою не зафіксували по місту. Ми говорили й з Віталієм Кличком, що місто штрафувати за ці об’єкти не буде, але разом з тим є підрозділи ДСНС, Держспоживслужба, це енергонагляд, вони все одно будуть перевіряти, попри воєнний стан. Бо якщо генератор неправильно під’єднаний, то може бути або пожежа або аварія у будинку”, — повідомив Володимир Бондаренко.

У Києві провели опитування серед містян та готують правила зі встановлення генераторів

Нагадаємо, про те, що київська влада сподівається впорядкувати встановлення та роботу генераторів на вулицях столиці, Інформатор вже розповідав днями. З цією метою впродовж жовтня у Києві Цифровому проводилося опитування. Результати опитування, що закінчилося 20 жовтня 2024 року, поки не оприлюднили, як і зроблені з нього висновки, проте місто вже розробляє офіційні правила розміщення генераторів у столиці.

Також ми писали, що нове опитування щодо роботи генераторів на вулицях Києва з’явилось у мобільному додатку Київ Цифровий 7 жовтня. Киян запрошують взяти участь у ньому, аби упорядкувати роботу електричної генерації, що шумить та забруднює повітря, але водночас є єдиним варіантом існування для бізнесів. Аби взяти участь в опитуванні, треба зайти до розділу «Електронна демократія» у застосунку Київ Цифровий.

Джерело