Закрити земельні схеми одним махом: у Київраді з’явився революційний проєкт рішення

У Київраду був поданий проєкт рішення, що встановлює антикорупційні запобіжники у питаннях про землю, які розглядають депутати. Простіше кажучи, його ініціатори прибирають саму можливість створення земельних схем – і “туалетної”, про яку писав Інформатор, та й інших. А надихалися його автори явно останньою корупційною справою Дениса Комарницького, яку ефективно реалізувало НАБУ у Києві.

Про розробку проєкту рішення повідомила його співавторка, Вікторія Пташник, у Facebook. Вона каже: роботу почала разом з ще одним колегою з УДАРу, Дмитром Білоцерковцем, ще 2024 року. Білоцерковець є депутатом, наближеним до Віталія Кличка, тому проєкт матиме підтримку більшості у Київраді, що складається з УДАРу та “Євросолідарності”. Власне, ідеї для проєкту черпали у власних наробках – обидвом співавторам, розповідає Пташник, довелося зітнутися з земельними оборудками на різних локаціях у Києві.

“Нас з Дмитром об‘єднала боротьба з “туалетними схемами”. Він добився розірвання договору оренди 0,5 га землі, відведеної колись під пару будок на вул. Голосіївській без земельних торгів, а я – до сих пір б‘юся за скасування незаконно виділеного 1 га на вул. Шалімова (колишня Героїв Севастополя) для обслуговування будки у 70 кв метрів. Хоча підписання самого договору оренди мені все-таки вдалось заблокувати”, – написала депутатка.

Втім, завершити роботу над проєктом вдалося вчасно – акурат до гучної спецоперації НАБУ, в ході якої правоохоронці викрили ціле організоване злочинне угруповання у Києві. Воно розробляло й реалізовувало якраз “земельні” схеми (у тому числі, “туалетну”, де обходились іноді зовсім без будь-яких споруд – як пояснили правоохоронці, землю реєстрували на “примарні” будівлі).

“Однак поданий нами проєкт містить не тільки норми по унеможливленню “туалетних схем”. Там ще є багато цікавого. Все те, що я побачила за свої майже півтора роки депутатства у Київраді і проти чого я виступала”, – пояснила Вікторія Пташник у дописі.

Київрада “динамить” проєкт про захист 100-річних будівель і обурюється закидами правоохоронців

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що аід Київради вимагають надати документи про виділення коштів на допомогу ЗСУ та підрозділів, що входять до інших військових формувань за 2022-2024 роки. Також вимагають плани щодо таких субвенцій на 2025 рік та звіти про витрату таких коштів. Секретар міської ради Києва Володимир Бондаренко назвав це спробою заблокувати роботу міської влади й виділення коштів на ЗСУ, і вважає, що Київраду звинувачують у створенні злочинної організації.

Також ми розповідали, що депутати Київради не стали розглядати на пленарному засіданні 30 січня 2025 року проєкт рішення, яким місто взяло б під захист автоматично усі будівлі, вік яких сягає 100 років. Натомість, вони відтермінували розгляд питання на наступне засідання. Так само, під час минулого засідання, ще в грудні 2024-го, депутати тричі провалювали цей проєкт рішення.

Джерело