У міському застосунку “Київ Цифровий” представили оновлення, що роблять його дружнім до людей з порушеннями зору. Тепер керувати ним можна за допомогою голосу, а відповідатиме він також вголос – такими є головне оновлення. До того ж, ще до кінця року у “Києві Цифровому” з’явиться мапа безбар’єрності.
Про оновлення розповіли у пресслужбі застосунку. Так, відтепер “Київ Цифровий” має підтримку VoiceOver і TalkBack, що дозволятиме взаємодіяти з ним людьми, які мають розлади зору. Для цього додано озвучування елементів інтерфейсу та alt-тексти для зображень.
“Це – черговий крок по впровадженню безбар’єрності у Києві. Також цьогоріч плануємо запровадити мапу безбар’єрності у мобільному застосунку “Київ Цифровий”, це буде поки що перша ітеація, бета-режим, який ми покращуватимемо протягом 2025 року”, – розповів у коментарі телеканалу “Київ 24” Роман Деркач, продакт-менеджер “Київ Цифровий” та офіцер ЗСУ.
За словами Деркача, створення мапи безбар’єрності є досить чималим пластом роботи для розробників. У ній, каже він, будуть задіяні абсолютно всі структури КМДА: кожній належить надати інформацію, актуалізувати вже наявні дані, аби потім все, що відомо про об’єкти безбар’єрності було зведено у єдину мапу.
Метою, каже Деркач, є узагальнення усіх заходів зі створення безбар’єрного середовища, що їх здійснила міська влада в останні роки. Так користувачі з будь-якими порушеннями, скажімо, ті, хто пересувається на кріслах-колясках, зможуть зручніше орієнтуватись і пересуватися містом за допомогою цифрової мапи.
“Київ Цифровий” вивів українську столицю на 13 місце з 193 мегаполісів за рівнем цифровізації
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у мобільному додатку “Київ Цифровий” проводили опитування щодо облаштування майданчиків біля кав’ярень та кафе. Справа в тому, що місто вже веде роботу над формуванням правил їхнього розміщення. Аби висловити свою думку, потрібно було зайти до розділа “Електронна демократія” у застосунку Київ Цифровий.
Також ми розповідали, що Київ посів 13-те місце серед 193 міст світу у рейтингу Local Online Services Index від ООН, що оцінює рівень цифровізації та запровадження електронних інструментів. Це доводить, що цифровізація та розвиток електронних сервісів у Києві у 2024 році вийшли на новий рівень. Передусім, йдеться про міський застосунок Київ Цифровий, який налічує вже більше 30 сервісів та незабаром збільшить цю кількість, спираючись на потреби киян.