У Києві на бульварі Верховної Ради, що в Дніпровському та Деснянському районах міста, гинуть молоді сакури. 240 саджанців екзотичних деревець були висаджені тут з 2018 року. Тепер вони поступово вмирають через відсутність поливу, а також сильні вітри, якими відома київська вулиця.
Про сумний стан сакур повідомив Київський еколого-культурний центр у Facebook. За даними його очільника, Володимира Борейка, за найдовшою у Європі алеєю цих японських рослин довжиною 1402 метри вже деякий час неправильно наглядають, через що деревця почали хворіти і вмирати. До допису він долучив фотографію одного з деревець на бульварі Верховної Ради у Києві, воно явно хворіє та потребує догляду.
“За дорогими заморськими деревцями, які не звикли до клімату Києва, треба вміти доглядати. Наприклад, сакури не терплять протягу. А на бульварі Верховної Ради завжди сильні вітри. Сакурі потрібно забезпечити рясний полив. Земля навколо ствола не повинна бути абсолютно сухою. Але цього не було зроблено. Добриво вносять зазвичай двічі на рік – навесні та восени. І про добрива Київзеленбуд також забув”, – розповідають у КЕКЦ.
Володимир Борейко також зазначає, що головною хибою КО “Київзеленбуд” є прийняття концепції “гламуризації” парків у місті, що її просуває міський голова. Замість висаджування дерев, що звиклі до місцевого клімату – лип, ясена, кленів, тих-таки пірамідальних тополь, комунальники витрачають колосальні суми на закупівлю й висадку у місті дорогих екзотичних рослин, зазначає еколог, які зрештою гинуть через неправильний догляд. Ті ж сакури ростуть не лише на бульварі Верховної Ради, але й у парку Кіото, і на вул. Липській у середмісті.
“За традицією, заведеною в Києві, головне помпезно відзвітувати. А потім – трава не рости. Тому дорогі дерева почали хворіти та вмирати. По суті, купівля та посадка дорогих саджанців, які потім сохнуть – одна з відомих корупційних схем “Київзеленбуду” та КП “Плесо”, яка кришується Департаментом захисту довкілля КМДА”, – резюмував Володимир Борейко у дописі.
Вишні на Куренівці страждали від морозу, а історичні дерева – від погоди й байдужості
Нагадаємо, у січні 2024 року Інформатор писав про те, що від 15-градусних морозів у Києві страждають вишні Роял Бургунді, які нещодавно були висаджені у Куренівському парку. Це саме ті дерева, за висадження яких навесні 2023-го голосували мешканці Подолу і які висадили врешті-решт за участі керівництва міста.
Також ми розповідали, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста – у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам’ятником місцевого значення.