Осінь – пора домашнього затишку, коли хочеться перших страв та печені, особливо ароматних напоїв і гарячих закусок. Авторка кулінарного бестселера Aldi Lover’s Guide To Cooking, який був опублікований як електронна книга на початку 2016 року і відразу став сенсацією, Емі Шепард поділилася деякими порадами щодо приготування ситних страв.
Готуйте самі – з якісних продуктів
Правило перше: купуйте харчові бренди супермаркетів (в Україні це, наприклад, “Своя лінія” чи “Розумний вибір”).
“Майже все, що я купую – це власний бренд супермаркету. Багато людей вважають, що варто платити за фірмові версії продуктів, такі як печена квасоля чи кетчуп, але останніми роками бренди супермаркетів стали такими ж хорошими”, – каже експертка.
Правило друге: не витрачайтесь на те, що можете приготувати самі. Наприклад, навіщо купувати консервовані супи – дорогі і не надто здорові, якщо ви можете дуже швидко приготувати таку ж страву з українських овочів.
Правило третє: купуйте якісні продукти, аби відчути різницю. Особливо, якщо готуєте страву з менш ніж п’яти продуктів, радить експертка. Зокрема це стосується таких продуктів як:
- вершкове масло,
- сири,
- ковбаси,
- рис,
- макарони,
- консервовані овочі,
- навіть хліб.
Правило четверте: плануйте приготування та прийом їжі. Багатьом це здається нудним, але це суттєво зекономить вам бюджет. Якщо ви викидатимете продукти, зекономити не вийде.
“Я вирішую, як харчуватися на два-три дні, а потім використовую це, щоб скласти список покупок. Намагаюся придумати страви, у яких використовуватимуться всі інгредієнти, тоді нічого марно не пропаде”, – радить авторка кулінарних книжок-порадниць.
Правило п’яте: скупляйтесь в різних магазинах, потрошку в різні дні. По-перше, в них представлені різні лінійки товарів, і ви можете обрати саме ті, які вам більше до вподоби. По-друге, десь можуть бути акції, і вам вдасться ще й зекономити. Дрібнички, але приємно, погодьтеся. В один тиждень одна мережа супермаркетів проводить акцію, а в інший – інша, і це саме те, що вам потрібно. Немає жодного найдешевшого супермаркету. Звикайте порівнювати ціни і обирати там, де дешевше сьогодні!
Правило шосте: отримайте карту лояльності, карту постійного клієнта чи карту для нарахування кешбеку в супермаркеті, де ви постійно здійснюєте покупки. Накопичуйте бонуси тощо, з часом це дозволить економити.
Правило сьоме: уникайте жовтих наклейок. Зазвичай це спосіб для супермаркетів розвантажувати товари преміум-класу. Однак вони лише відволікають вас від вашого списку покупок, заохочуючи купувати те, з чого ви зазвичай не готуватимете.
Правило восьме: готуйте печену курку, аби розтягти її на довше. Запечіть її, як зазвичай, а потім розділіть на кілька частин і перетушуйте та пережарюйте щодня, подаючи з гарнірами. Так м’яса вистачить на довше, радить кулінарна експертка.
Правило дев’яте: використовуйте сочевицю, нут і квасолю для приготування супу або рагу, замість м’яса. Консервована їжа та їжа в пакетах – чудовий спосіб збільшити кількість білка.
Правило десяте: заморожуйте приготовану їжу. Пакетне приготування – чудовий спосіб заощадити час і гроші. Ви можете зробити величезну партію картопляного пюре, а потім заморозити його, щоб надалі використовувати в домашніх пирогах, ковбасах тощо. Смажити овочі дуже просто, їх також можна заморозити, а потім використовувати в супах, рагу або до основної їжі. Це економить багато часу.
Правило одинадцяте: свіжа зелень стала дорогою і довго не зберігається, тому вирощуйте її на підвіконні. Основні страви, такі як петрушка, чебрець і цибуля, зберігаються цілий рік і набагато свіжіші.
“Я також рекомендую вирощувати чилі. Ми садили з насіння, у нас з нього виросли десятки чилі. Крім того, на цю рослину приємно дивитися, тому її все одно добре мати на своїй кухні. Це піднімає настрій”, – радить експертка з харчування.
Правило дванадцяте: інвестуйте в інгредієнти, що економлять час. Заморожені овочі просто чудові, вони зберігаються набагато довше! Заморожені фрукти значно дешевші за свіжі. Це означає, що ви можете мати більший вибір і легко розморозити саме те, що вам потрібно для смузі та швидких десертів. Дешеві нарізки, такі як грудка, смакують так само добре після приготування.
“Розгляньте можливість смаження на повітрі. Це дорогий набір, але дешевший у довгостроковій перспективі. Обсмажте на повітрі цілий окорок, а потім наріжте його, щоб використовувати як шинку, замість того, щоб купувати пачками”, – каже авторка кулінарних порад.