Олена Зеленська та Говард Баффет поспілкувалися з юними вихованцями київського ФК «Локомотив»

Перша леді України Олена Зеленська разом із меценатом із США Говардом Баффетом відвідали вихованців футбольного клубу “Локомотив” Київ, а також ветеранів і військовослужбовців, які тренуються на території оновленого спорткомплексу LOKO CHOKOlivka. Це відреставрований заклад, де регулярно проводять змагання та заходи для дітей, ветеранів і військових. Під час візиту відбувалося живе спілкування — вихованці ділилися особистими історіями: у когось є родичі, які загинули або зникли безвісти, інші приїхали звідти, де навчалися під час воєнних подій.

У ФК “Локомотив” Київ повідомили, що зустріч між Першою леді, Говардом Баффетом, юними спортовцями та старшими спортсменами-ветеранами пройшла у спорткомплексі LOKO CHOKOlivka. Після ревіталізації цей простір перетворився на центр спорту, реабілітації та соціальних ініціатив.

«Вихованці “Локомотива” — футбольної академії, де нині займаються понад 1 000 дітей, а також учасники програми “Залізна зміна” — освітньо-лідерської ініціативи Укрзалізниці для талановитих підлітків з різних куточків країни — розповіли свої історії», — зазначили в пресслужбі клубу.

Аудиторія спорткомплексу дуже різноманітна: тут тренуються і переможці олімпіад та наукових конкурсів, і ті, хто волонтерить або працює в громадському секторі. Серед відвідувачів є діти загиблих і безвісти зниклих захисників України.

«Також серед відвідувачів — випускники міжнародної програми “Залізна зміна. Homecoming”, яка допомагає українським підліткам, що перебувають за кордоном, зберігати зв’язок з батьківщиною та планувати своє майбутнє в Україні», — наголосили у ФК “Локомотив” Київ.

Під час візиту Олена Зеленська та Говард Баффет ознайомилися з відновленим простором LOKO CHOKOlivka та оцінювали результати його трансформації. Спорткомплекс відроджували за підтримки УЗ, ФК “Локомотив” та Фонду Говарда Баффета: колись занедбаний стадіон перетворили на сучасний, безбар’єрний центр спорту й постреабілітації. Ним користуються молодь, ветерани, військовослужбовці та люди з інвалідністю.

LOKO CHOKOlivka відкрили у вересні 2025 року. Стадіон було зведено ще 1963 року для київської волейбольної команди “Локомотив”, але у 1980–1990‑х він занепав і десятиліттями залишався занедбаним. З моменту відкриття тут вже провели 78 спортивних і громадських заходів, 17 спеціалізованих подій для ветеранів і 5 турнірів для поранених військовослужбовців. Щомісяця спорткомплекс відвідує понад 1 500 людей.

Тим часом уже відбудовують і стадіон “Локомотив”, зруйнований ракетою два роки тому

Нагадаємо, у серпні 2025 року повідомляли, що в Києві починається відновлення стадіону “Локомотив”, який було пошкоджено під час ракетної атаки в січні 2024 року. Усі необхідні дозволи для робіт уже отримані, і найближчим часом розпочнеться втілення амбітних планів із перетворення арени на сучасний спортивний хаб. На першому етапі планують оновити футбольне поле, збудувати нові трибуни та облаштувати роздягальні для спортсменів.

Раніше також повідомляли, як київський ФК “Локомотив” привітав матерів, зокрема жінок‑захисниць, із Днем матері зворушливим відео. У ролику центральними героями стали юний воротар академії “Локомотива” та його матір, яка служить у Збройних Силах України: вони спілкуються телефоном і говорять про спільну перемогу. Така історія близька тисячам українських родин: поки матері служать у ЗСУ, їхні діти чекають удома, і часто зв’язок між ними — короткі дзвінки.