У Києві стрімко зростає захворюваність на грип та ГРВІ: чи запровадять карантин у столиці

Сезонні хвороби – грип та ОРВІ невпинно розповсюджуються в Києві, демонструючі щотижневе зростання статистики. За минулий тиждень загальна кількість захворілих збільшилася на понад 22%, і на тлі карантинних рекомендацій для регіонів з перевищенням епідпорогу в столиці заговорили про посилені протиепідемічні заходи. Тим більше, що здебільшого хворіють діти, а головні розповсюджувачі інфекції – це школяри.

За інформацією Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, у порівнянні з попереднім тижнем кількість дітей, що захворіли на грип та ГРВІ, збільшилася на 27,2%. З майже 9,5 тисяч нових захворілих близько 6 тисяч – це школярі, а 2,2 тисячі – малеча, що відвідує дитячі садки. Дорослі теж інфікуються не так активно – їх за тиждень стало більше на 4,6 тисяч.   

Наразі понад 30% київських школярів не відвідують заняття через сезонні хвороби, повідомила в ефірі телеканалу “Київ” лікарка-вірусологиня Алла Мироненко. Втім, експертка не вважає, що потрібно вводити карантин та переходити на онлайн-навчання, через те, що такі заходи можуть лише подовжити епідемію. 

“Карантин знімає велике навантаження на медичну службу, але захисту він не дасть. Індивідуальний та колективний захист гарантують лише щеплення проти грипу. Їх можна робити будь-коли, але треба розуміти, що імунітет не утворюється відразу після ін’єкції – у дорослих антитіла з’являються через 10-14 днів”, – наголошує вірусологиня.

Крім того, щеплення забезпечує захист лише у разі створення умов для незараження. Тобто, якщо можлива ізоляція, носіння масок у транспорті та всіх громадських місцях, відсутність ризику, що школяр принесе інфекцію зі школи. Якщо забезпечити це не можливо, то поки утворюються антитіла, можна встигнути захворіти навіть зі зробленим щепленням.

У МОЗ назвали регіони, де можуть ввести карантин

Інформатор повідомляв, що в 5 областях України через зростання захворюваності на ГРВІ зафіксовано перевищення епідпорогу. Київської серед них поки немає – наразі тижневий інтенсивний показник захворюваності нижче епідемічного порогу у 1,7 раза. Карантин можуть ввести в Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Зокрема йдеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи. 

Також ми писали, чим можна врятуватися від застуди . За правильного харчування можна одужати швидше або не захворіти взагалі. Йдеться про отримання достатньої кількості вітамінів С, В6, D, цинку, а також продукти, що допомагають легше перенести грип чи ГРВІ.

Джерело