Брат голови Верховної Ради та народний депутат від “Слуги Народу” Микола Стефанчук начебто заявив, що президентські вибори в Україні відбудуться у 2025 році. Ця інформація з’явилась нещодавно у польському виданні Wiadomości w Onet. Автор публікації оприлюднив слова Стефанчука, в яких йдеться, що війна закінчиться поверненням Україною кордонів 1991 року, після чого будуть проведені вибори президента. Однак сам нардеп встиг спростувати цю заяву та повідомив, що проти нього почалась інформаційна атака в ЗМІ.
Напередодні польський журналіст Марцін Вирвал опублікував матеріал, в якій Микола Стефанчук, нібито, повідомив йому про завершення війни через 6-9 місяців. За інформацією видання, заява Стефанчука прозвучала під час їхньої спільної вечері у приватній залі ресторану у Хмельницькому. Проте нардеп на своїй сторінці у Facebook спростував заяву і повідомив, що це є абсолютною і відвертою брехнею.
“Сьогодні в ЗМІ проти мене розпочалась брехлива інформаційна атака, в основу якої лягла стаття польського журналіста Марціна Вирвала у виданні Wiadomości w Onet, що розповсюджує неправдиві відомості і стверджує, начебто я на якихось “ресторанних вечерях” висловлювався щодо строків проведення виборів за 6-9 місяців”, – повідомив нардеп.
Стефанчук наголосив, що допоки в Україні введено воєнний стан, жодних маніпуляцій і спекуляцій на тему виборів бути не може. Також він зазначив, що не зустрічався ні з якими журналістами під час вечері та будь-які розмови про початок виборчого процесу можуть розпочатись виключно після перемоги України.
Вибори в Україні
Нещодавно керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що проведення виборів в Україні можливо лише після завершення війни. За його словами, президенту Володимиру Зеленському вкрай важливо, щоб українські військові та біженці могли долучитися до волевиявлення. Голова ОП відкинув звинувачення про те, що нібито президент сконцентрував у своїх руках занадто багато влади.
Також за результатами нещодавнього опитування виявилось, що в Україні неочікувано зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів до перемоги, то тепер ця цифра зменшилася. Зокрема, 23% респондентів висловили готовність голосувати навіть у теперішніх умовах, не чекаючи змін, а ще 27% готові до виборів за певних умов.