Аварія російських танкерів у Керченській протоці: Грінпіс б’є на сполох через екологічну катастрофу

У Керченській протоці сталася масштабна аварія: два танкери РФ, що перевозили паливо для флоту, потрапили в шторм. Це спричинило витік нафтопродуктів. Екологи попереджають про загрозу морській екосистемі.

Організація “Грінпіс Україна” застерігає щодо екологічної катастрофи в Чорному та Азовському морях через витік понад 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів із російських танкерів. Зазначається, що причиною інциденту стала аварія двох російських танкерів, які потрапили в шторм під час доставки палива для російського флоту.

Сама аварія сталася 15 грудня внаслідок розлому танкерів “Волгонефть 212” та “Волгонефть 239”. Витік нафтопродуктів стався у стратегічно важливій зоні, яка з’єднує Чорне та Азовське моря. За словами представників “Грінпіс”, маршрути суден починалися з Волгограда та закінчувалися в районі Керченської протоки. При цьому системи стеження танкерів були вимкнені вже протягом 12 днів, що ускладнило моніторинг їхнього пересування.

Керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace Пол Джонстон пояснює, що наслідки такого масштабного виливу можуть бути руйнівними. Забруднення, спрямоване вітром і течіями на північний схід, складно локалізувати через несприятливі погодні умови. Якщо мазут досягне берегової лінії, очистити її буде надзвичайно важко. Важкі залишкові нафтопродукти, такі як мазут, особливо небезпечні для морської екосистеми, оскільки вони суттєво шкодять морській флорі та фауні.

“Основним завданням має стати мінімізація подальших витоків. У разі затоплення суден можливі тривалі забруднення, що посилять екологічну шкоду”, – наголосив Джонстон.

Екологи нагадують, що цей регіон вже переживав екологічні катастрофи. У 2007 році, неподалік острова Тузла, через шторм стався витік 1200 тонн мазуту, наслідки якого відчувалися навіть через рік після аварії. Попри ймовірну бездіяльність російської влади у вирішенні екологічної проблеми, “Грінпіс” продовжує моніторити ситуацію.

Після інциденту рятувальники евакуювали екіпаж танкера “Волгонефть 212”. З 13 моряків двоє опинилися в реанімації, решта перебувають у лікарні Анапи із діагнозом обмороження. Натомість операцію з порятунку екіпажу “Волгонефть 239” довелося призупинити через погані погодні умови. Судно залишається на мілині, а його 14 членів екіпажу перебувають у безпеці. На борту зберігається автономне енергоживлення, є вода й освітлення.

Подробиці аварії танкерів РФ 15 грудня

Аварія двох танкерів, які перевозили паливо для військових, сталася вранці 15 грудня. У результаті шторму судна розломило навпіл, спричинивши масштабний витік нафтопродуктів у води Керченської протоки.

Загалом за понад два роки війни Силам оборони України вдалося знищити третину кораблів Чорноморського флоту РФ. 28 ворожих кораблів чи катерів було ліквідовано. Багато кораблів РФ отримали серйозні пошкодження, судна окремих проєктів вже ніколи не вдасться відновити. 

Частина кораблів Чорноморського флоту РФ продовжує базуватися у тимчасово окупованому Криму попри загрозу їх абсолютного знищення. Також в Україні нещодавно припустили, що російський флот з Сирії можуть передислокувати до африканських портів.

Джерело