Схоже, Новосільська спеціальна школа, що на Тернопільщині, має всі шанси потрапити у новий скандал. У мережу потрапили приголомшливі фото умов проживання вихованців цього навчального закладу. Виявилось, що у дитячому туалеті немає дверей, а лише перегородки, про туалетний папір тут теж не чули, і це при цьому, що спецшкола щорічно отримує фінансування лише від держави у розмірі 20 мільйонів гривень. Порожні пляшки з-під алкоголю, закрита дитяча кімната з іграшками, жахливі туалет і душ, у якому дозволяють митися лише один раз на тиждень, – далеко неповна картина жахіття, у якому ростуть і виховуються діти. Ця школа Тернопільщині одного разу вже загриміла у скандал через неналежне ставлення до вихованців, але, вочевидь, персоналу все зійшло з рук. Тут знову побутують сексуальне та психологічне насилля.
Шокуючі фото з Новосільської спеціальної школи оприлюднила адвокатка Інна Мірошниченко. Вона детально описала, що насправді коїться у цьому навчальному закладі. З’ясувалося, персонал не переставав знущатися з дітей психологічно. Через погану поведінку діток відправляють у психологічну лікарню, де їм роблять уколи, після яких діти стають “як овочі”. Зафіксовані випадки сексуального насилля між дітьми, де жертві лише 8! років. І про це все персонал закладу уперто мовчить.
Мірошниченко каже, що відповідні кримінальні справи щодо неналежних побутових умов прожиття діток вже розпочаті. При цьому цей заклад отримує 20 мільйонів гривень фінансування від держави, і це – не враховуючи гроші благодійників.
Спершу адвокатка показала, який у школі туалет. Виявилось, що приміщення не має дверей, а лише перегородки. Жодної приватності для діток не передбачено. При цьому, що туалет розміщений навпроти ігрової кімнати, тому “все відбувається на очах у всіх”. Про туалетний папір, мило, рушники та гарячу воду у школі теж не чули.
Аналогічні умови й у душовій кімнаті. Виявилось, що школа економить на гарячій воді, тож помитися тут можна лише раз на тиждень у п’ятницю з 20 по 22 годину і це – для 95! вихованців закладу. Жодної приватності не передбачено. Умови – жахають.
“Якщо у ванні не вийшло – от є душ. Все ще лише по п’ятницях для всіх 95 вихованців. З 20 до 22. Бо в інший час гарячу воду не вмикають. Дорого. Душ вмикається однією кнопкою для всіх. Шторка теж одна на всіх, як ви бачите. От, власне, та сама шторка. Може, краще і не закриватися нею. І не митися в такому душі частіше разу на тиждень. Бо дійсно чистішим заходиш, ніж виходиш”, – повідомила адвокатка.
Мірошниченко також показала фото того, як харчується персонал і вихованці. На світлинах зафіксовано порожні пляшки з-під алкоголю, після “чергової перевірки” школи. А от дітям дають лише бутерброди.
“А це кабінет СПО. Це предмет, який має навчити дітей готувати, аби мати змогу вижити після випуску. Діти в цьому класі не бувають. Це кухня персоналу. Ось це сліди банкету, яким завершилася перевірка якогось органу контролю, що була за день до нашої. Нормально перевіряли, правда? – повідомила адвокатка.
Також Адвокатка показала ігрову кімнату. Вона – під ключем. Її відкривають лише тоді, коли до школи приходить перевірка.
Нагадаємо, 7 листопада прокуратура відкрила кримінальне провадження, щоб перевірити інформацію про можливе насилля над учнями цього закладу. У Новосільській спеціальній школі Тернопільської обласної ради навчаються і мешкають 95 дітей. Це діти з інвалідністю, восьмеро позбавленні батьківського піклування. Раніше у цій школі був скандал, оскільки бітей били та називали “скотами”.
Жахливі умови не лише на Тернопільщині
Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат, де на вихованні перебуває 22 дитини та 53 повнолітніх підопічних, відвідали співробітники Офісу Омбудсмана. Побачене шокувало моніторингову групу. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що діти знаходились в жахливих умовах. У школі-інтернаті панує антисанітарія, а співробітники катують підопічних.
Раніше Інформатор писав про результати перевірки у Делятинському психоневрологічному інтернаті. Там теж виявили недоліки, які порушують права людини. Зокрема немає безперебійного постачання води та доступу до свіжого повітря. Також ніде не фіксують випадки травмування пацієнток і багато іншого.