У справі скандальновідомої очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи відповідальність понесуть не лише всі, хто брав хабарі, але й передовсім ті, хто їх давав. Підкуп МСЕК та ТЦК в Україні є кримінальним злочином. Всі прокурори Хмельниччини, які зробили собі фейкову інвалідність, даючи хабарі МСЕК, теж відповідатимуть перед законом. Таке правило щодо МСЕК та ТЦК діє в обидві сторони.
Про те, що за підкуп МСЕК та ТЦК існує кримінальна відповідальність і для тих, хто бере, і для тих, хто дає хабарі, нагадав директор НАБУ Семен Кривонос у розмові з “Дзеркалмо тижня”. Він пояснив, що Крупа не відповідатиме перед законом сама. Відповідальність очікує всіх, хто носив їй хабарі, уникаючи мобілізації. Кривонос пояснив, що хабар ТЦК та МСЕК для обох учасників корупційної схеми є кримінальним злочином.
“От як ви вважаєте, голова медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яка накопичила повне ліжко доларів, одна має відповідати за корупційний злочин? Безперечно, всі ці прокурори-псевдоінваліди теж є суб’єктами правопорушення. Тому що давати хабаря керівникові МСЕК або ТЦК – це злочин. В один бік це не працює. Й тому ті, хто в такий спосіб ухиляється від військової служби, теж мають понести кримінальну відповідальність”, – наголосив Кривонос.
Він також підтвердив, що детективи НАБУ займаються справою очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Всі матеріали вже вивчають слідчі, але жодних подробиць Кривонос так і не розповів, апелюючи до таємниці слідства.
МСЕК ліквідують, а висновки про інвалідність – перевірять
Всіх українців, які оформляли собі інвалідність у війну, перевірятимуть протягом трьох наступних місяців. У п’ятницю, 25 жовтня, відповідне рішення ухвалив Кабмін. При цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що до кінця 2024 року МСЕК будуть ліквідовані, а незабаром уряд представить концепцію цифровізації медекспертизи.