У зв’язку з відновлювальними роботами після обстрілів, завданих Росією 17 листопада, енергетики продовжують усувати пошкодження в енергосистемі. Як повідомляє Укренерго, протягом середи 20 листопада, з 6:00 до 22:00, буде застосовано лише одну чергу погодинних відключень. Це означає, що світла у квартирах українців буде більше: десь до 4 годин споживачі залишатимуться без світла.
Зазначимо, що у понеділок, 18 листопада задіювали 2 черги відключень, у вівторок, 19 листопада, діяли одна-дві черги відключень. А вже на середу, 20 листопада, заплановано лише одну чергу. Українців просять раціонально споживати електроенергію, щоб зменшити навантаження на енергосистему.
Зручні інструменти для моніторингу графіків
Щоб краще орієнтуватися в часі відключень електроенергії, громадяни можуть скористатися новими графіками, доступними:
Важливість енергетичної стабільності
Напередодні президент України Володимир Зеленський наголосив, що енергетика – це основа життєздатності сучасної країни, і саме тому вона є ключовим пунктом Плану стійкості. За 1000 днів повномасштабної війни енергетики продовжують працювати, незважаючи на систематичні російські атаки.
Росія ж, навпаки, прагне зруйнувати енергосистему України, створити умови для блекауту, випустивши понад 1000 ракет по об’єктах енергетики, та знищивши понад 9 ГВт потужностей за період повномасштабної війни. Проте українська енергосистема демонструє стійкість і незалежність від РФ, особливо після приєднання до європейської ENTSO-E у березні 2022 року.
Що потрібно для повного скасування графіків відключення
Українським енергетикам потрібні тижні для повного відновлення електропостачання в Україні. Внаслідок останнього масштабного авіаудару росіян 17 листопада, енергетична інфраструктура зазнала значних пошкоджень. Енергетики працюють цілодобово, щоб якомога швидше усунути наслідки ракетної атаки. Для завершення ремонтних робіт енергетики працюють цілодобово в три зміни.
Нагадаємо, що більшість повітряних цілей 17 листопада збили сили оборони України, але були й попадання. Вони викликали жертви та руйнування на об’єктах енергетики. Щоправда, у Міненерго закликали не розголошувати інформацію про стан енергетики в Україні. У відомстві просять дотримуватися правил:
- Не публікувати фото, відео чи будь-які дані щодо наслідків ударів.
- Не розголошувати інформацію про об’єкти атак, пошкодження, влучання чи відновлення.
- Не обговорювати можливі удари, енергетичні карти або стан об’єктів.