Головна податківиця Сумщини позичила майже 3 млн грн у 12-річного сина, володіє будинком та квартирами: дані декларації

Виконувачка обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби Сумської області Олена Хотенко взяла у борг майже 3 млн грн у свого 12-річного сина. Також вона володіє будинком та двома квартирами. Вартість цієї нерухомості, яка вказана у декларації, значно занижена та не відповідає реальній ціні.

Про це повідомила голова антикорупційного центру “Межа” Марина Богуславець у своїй колонці для “Української правди”. Це вказано в декларації Хотенко.

“У декларації за минулий рік на Хотенко продовжує “висіти” позика у 2,8 млн грн. От тільки найцікавіше те, що ці гроші їй позичив 12-річний син у 2018 році”, – йдеться у колонці Богуславець.

Вона уточнила, що зараз синові Хотенко вже 18 років. Він є ФОПом та отримав 3 млн грн доходу за 2023 рік.

Також у декларації очільниці податкової Сумщині вказаний будинок площею 500 квадратних метрів. Його Хотенко придбала у Рівненській області за 30 тисяч гривень. Втім половина будинку належить її колишньому чоловікові – Андрію Хотенку, з яким Олена розлучилась у 2019 році. 

“Реальна ринкова ціна будинку становить щонайменше 10,8 млн грн. Адже вартість квадратного метра житла в Рівненській області стартує від 600 дол. (близько 24 тисяч грн)”, – пояснила Богуславець.

Крім того, мати Олени Хотенко, згідно з декларацією, подарувала їй дві квартири: одну у Рівному, іншу – у Києві. Вартість обох об’єктів нерухомості (50 тисяч грн за квартиру у Рівному та 100 тисяч грн – у Києві), за словами Богуславець, також значно занижена.

“Для Хотенко один задекларований квадратний метр у столиці коштував близько 70 доларів. За словами експертів у сфері нерухомості, навіть з урахуванням умов, в яких опинився ринок у Києві після завершення боїв за столицю, зазначена Хотенко вартість подарунка не відповідає його реальній ціні”, – наголосила Богуславець.

Корупційні скандали в Україні

Жовтень в Україні розпочався з корупційних скандалів. На початку жовтня 2024 року ДБР знайшли рекорду суму в 6 мільйонів доларів у керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Цей корупційний скандал обурив значну кількість українців. Під час обшуків слідчі знаходили гроші у кожному кутку квартири посадовиці. Загалом було виявлено: 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.  

Крупа могла оформити “інвалідність” 50 прокурорам на Хмельниччині. З повним списком імен прокурорів, яким під керівництвом Крупи надавали статус інвалідності, ви можете ознайомитись у статті Інформатора, яку ми публікували раніше.

22 жовтня 2024 року СБУ провели обшуки у керівниці Миколаївської МСЕК. Вона, на відміну від Крупи, виявилась “скромнішою” – в неї знайшли 450 тис. доларів США. Також було знайдено колекцію прикрас, три незадекларовані квартири та російський паспорт її сина. На момент 22 жовтня розпочате розслідування, підозру жінці ще не оголошували. Зазначається, що більшу частину вилучених грошей та коштовностей знайшли в помешканні її сина. 

22 жовтня Зеленський скликав засідання РНБО, зокрема, через корупційні скандали з МСЕК. Зеленський своїм указом затвердив низку рішень, які мають підвищити прозорість та ефективність у медико-соціальних експертних комісіях. Також він зазначив, що будуть прийняті відповіді кадрові зміни.

Також 22 жовтня Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив про відставку. Причиною відставки Костін називає аморальну ситуацію з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів. 

Джерело