Кабінет Міністрів України затвердив створення робочої групи, яка перегляне рішення Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) щодо видачі інвалідностей. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, перевірки триватимуть впродовж наступних трьох місяців.
Про це повідомляється на сайті Кабміну. Відповідні рішення прийняли на засіданні уряду 25 жовтня. В Кабміні також нагадали, що у 2024 році планується ліквідація МСЕК, а в листопаді представлять концепцію цифровізації всіх етапів експертизи.
“Створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК. Три наступні місяці триватимуть перевірки. У листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК”, — заявив Денис Шмигаль.
Крім того, Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ проведуть аудит всіх пенсійних виплат, пов’язаних з інвалідністю, для прокурорів та інших державних службовців. Своєю чергою МОЗ та Мінсоцполітики розробить план реформування системи МСЕК.
“У цьому плані дуже чітко прописані строки і відповідальні за його виконання. Це питання має бути серед пріоритетних для всіх міністерств та особисто міністрів”, — додав прем’єр-міністр.
Ліквідація МСЕК в Україні
Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) планують ліквідувати до кінця поточного тижня за наказом Зеленського. Це сталося після скандальних історій з фейковими інвалідностями, зокрема для українських прокурорів. Керівництво центральної комісії та очільників відповідного департаменту Міністерства охорони здоров’я уже звільнили.
Функції МСЕК передадуть новій системі, яка об’єднує три основні складники. По-перше, Міністерство охорони здоров’я запроваджує електронну систему для проведення скринінгу травм та захворювань, що дозволяє збирати дані та оцінювати їх відповідно до Міжнародної кваліфікації функціонування (МКФ). Система забезпечує проведення вимірювань, результати яких допомагають визначити потреби конкретного пацієнта. Крім того, вводиться концепція «реабілітаційного лікарняного», який може тривати до року, за умови виконання реабілітаційного плану.
Другим елементом стануть органи Служби зайнятості, а третім – Міністерство соціальної політики, яке забезпечить пацієнтів необхідними засобами реабілітації, такими як палиці, милиці та протези. Раніше отримання цих засобів вимагало статусу інвалідності, але тепер вони будуть доступні безпосередньо.
Також запровадять проєкт електронного кейс-менеджменту, що поєднує соціальну інформацію з медичною. Це забезпечить прозорість і швидкість, а також можливість економії на адміністративних витратах.
Нагадаємо, скандальну очільницю МСЕК Крупу, у якої знайшли шість мільйонів доларів, відправили за ґрати. Справою займається НАБУ.