Кіберполіція Львівщини 5 грудня затримала чергову банду кібершахраїв, які через сайти-двійники виманювали в українців кошти за банківських карток. Серед затриманих – громадяни Білорусі та РФ. Зловмисники пропонували допомогу від нібито відомих міжнародних організації, як от ООН, UNICEF, а далі через фішингові посилання пропонували ввести номер банківської карти. У підсумку, кібершахраї обдурили багатьох громадян, збагатившись на понад 800 тис. грн.
Про те, що на Львівщині викрали чергову банду кібершахраїв, йдеться у повідомленні Кіберполіції. Фахівці зазначать, що зловмисники діяли за кількома схемами. Одна із них – через фішингові схеми, створюючи сайти-двійники відомих маркетплейсів та організацій. Жертв заманювали обіцянками грошової допомоги від держави, ООН, UNICEF. Введення фінансових даних на таких сайтах давало шахраям доступ до банківських рахунків.
Попередня сума збитків – 800 тисяч гривень. Поліція провела обшуки, вилучила техніку, авто преміумкласу та інші докази. Організаторів та їх спільників затримано, триває розслідування для виявлення всіх учасників схеми.
Слідчі повідомили фігурантам про підозру за низкою статей ККУ відповідно до їхніх ролей: за ч. 5 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 255 та ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Ще двом зловмисникам слідчі оголосили підозру заочно. Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до діяльності злочинного угруповання осіб, остаточну кількість потерпілих, а також суму завданих збитків.
Операцію провели Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова.
Афери кібершахраїв масштабуються
У Кіберполіції попередили українців про схему шахраїв. Правоохоронці розповіли, що аферисти продовжують поширювати повідомлення про можливі грошові виплати. На цей раз зловмисники обіцяють українцям виплати нібито від польських партнерів
Українців також закликають не спокушатися на пропозиції легкого заробітку в інтернеті. Аферисти розповсюджують відповідні повідомлення у популярних месенджерах. Нібито потрібно нібито лише перейти за надісланими посиланнями та ставити вподобайки до відео в “TikTok” або ж відгуки в “Google-картах”. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомців та надавати конфіденційну інформацію або переказувати гроші на рахунки сторонніх осіб, щоб потім не шкодувати про втрачені кошти.