Німеччина тимчасово призупинила розгляд заявок про надання притулку сирійським біженцям. Мова йде про понад 47 тисяч поданих звернень. Рішення було прийнято через “нестабільну ситуацію в Сирії”.
Федеральне відомство з питань міграції та біженців Німеччини (BAMF) 9 грудня ухвалили рішення негайно зупинити розгляд 47 270 заявок про надання притулку для сирійців. Зазначається, що приблизно 46 тис. звернень є початковими. Про це повідомляє Der Spiegel. Представник BAMF пояснив виданню, що через політичну ситуацію в Сирії, Німеччина не може дати “обґрунтовану оцінку обставинам”, які можуть вплинути на рішення надавати дозвіл на притулок чи ні.
“Ситуація в Сирії незрозуміла, і дуже важко передбачити, як там розвиватимуться політичні події”, – зазначив представник виданню.
Зазначається, що на вже ухваленні рішення політична ситуація в Сирії поки що не впливає. Також видання повідомляє, що у ФРГ почались політичні дебати через перебування сирійців в країні. Декілька політиків з Християнсько-демократичного союзу, після падіння режиму Асада, висловилися за повернення біженців назад до їхньої батьківщини. Водночас політики від “Зеленої” партії Німеччини та СДПН закликали до обережності через невизначеність у Сирії.
У Кремлі нещодавно повідомили, що сирійський диктатор Башар Асад разом із родиною отримав притулок у Росії. За словами прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, це рішення ухвалив особисто російський правитель. Російські пропагандистські медіа, посилаючись на джерела в Кремлі, також повідомили, що Асад із сім’єю перебуває в Москві. Однак точний час і спосіб прибуття сирійського лідера до Москви залишаються невідомими.
Біженці в Німеччині
Федеральний уряд Німеччини у жовтні ухвалив нові жорсткіші рішення для реалізації ініціативи економічного зростання. Повідомлялось, що планується посилити вимоги до працевлаштування біженців для отримання соціальної допомоги (Bürgergeld) та посилити санкції за нелегальну роботу. Крім того, період, протягом якого не враховуватиметься наявність майна для отримувачів соцдопомоги, буде скорочений з 12 до 6 місяців.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц нещодавно закликав безробітних українців, які тривалий час перебувають на території країни, якомога скоріше знайти собі роботу. За його словами, вже час починати працювати тим біженцям, які перебувають в країні “уже так довго”. Він підкреслив, що раніше впроваджені урядом заходи зі “стимулювання зайнятості” виявилися недостатньо ефективними. Шольц зазначив, що обговорив це питання детально з президентом Володимиром Зеленським.