Новий освітній омбудсмен і не тільки: в уряді день тихих відставок та призначень

Уряд України призначив на посаду нового освітнього омбудсмена. Нею стала Надія Лещик, колишня начальниця відділу медіа та аналітики служби освітнього омбудсмена. Також Кабінет міністрів встиг за сьогодні відправити у відставку декількох держслужбовців та назначити нових, зокрема заступника міністра закордонних справ. 

Призначення освітнього омбудсмена відбулось у п’ятницю 1 листопада, рівно через п’ять років з дня, коли служба вперше почала отримувати прийом звернень від учасників освітнього процесу. Колишній омбудсмен Сергій Горбачов привітав з новою посадою Надію Лещук, та зазначив, що ці 5 років були непростими.

“Це були непрості для всіх нас роки – а далі все так само багато роботи і багато викликів”, – написав Горбачов.

Про нові кадрові рішення Уряду повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Кабміну у Верховній Раді. Також були проведені інші звільнення та призначення: 

Звільнив: 

  • Латиш Наталію Сергіївну з посади першого заступника Голови Державного агентства водних ресурсів України;
  • Кравчука Миколу Миколайовича з посади голови Обухівської районної державної адміністрації (Київська область).

Призначив:

  • Міщенка Олександра Павловича – заступником Міністра закордонних справ України;
  • Кравчука Миколу Миколайовича – першим заступником Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;
  • Краснолуцького Олександра Васильовича – першим заступником Голови Державної регуляторної служби України.

Кадрові зміни

Нещодавно президент Володимир Зеленський звільнив генерального прокурора України Андрія Костіна. Оголошення про відставку Костіна пролунало на тлі скандалу з 50 прокурорами Хмельниччини, які за допомогою голови МСЕК Тетяни Крупі оформили собі інвалідність. 

Також в Офісі Генерального прокурора тривають заходи з протидії злочинам та підвищення прозорості роботи органів прокуратури. У рамках перевірки отримання пенсійних виплат шість високопосадовців подали заяви на звільнення. Це п’ять керівників обласних прокуратур – Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Черкаської областей, а також керівників спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

 

Джерело