Управління ООН у справах біженців було скоротило допомогу українцям, яких евакуювали з прифронтових районів. Таке рішення пов’язане з призупиненням фінансування з боку США. Йдеться, зокрема, про психосоціальну та грошоу підтримку.
Про це заявила представниця Агентства оргаізації у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг. Її слова цитує Reuters.
“Деякі програми, які ми раніше здійснювали за щедрою підтримкою США, призупинено”, – сказала вона.
За її словами, зупинено психосоціальну підтримку, яка потрібна у великих масштабах. Також не надають матеріали для будівництва тимчасового житла та грошову допомогу.
Найбільше на це вплинуло припинення допомоги від Америки, на яку у 2024 році припадало 40% фінансування Управління ООН у справах біженців. Водночас інші західні донори призупинили підтримку, тому що їхнім пріоритетом є витрати на оборону.
В Управлінні зазначили, що з необхідних 3,32 мільярдів доларів на підтримку 8,2 мільйона осіб в Україні було профінансовано лише 25%. Тож довелося скоротити кількість людей, яким віддають пріоритет.
Відомо, що з січня цього року майже 9 тисяч переселенців, які рятуються від російських атак, пройшли через транзитні центри Управління ООН у справах біженців у Павлограді та Сумах. Там вони отримують одяг, гігієнічні набори, а також юридичну та психосоціальну підтримку.
“Вони прибули практично без речей і глибоко травмовані”, – підкреслила Біллінг.
Скорочення підтримки США
Раніше Марко Рубіо заявив, що США офіційно скасовують 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Таке рішення ухвалили після шести тижнів перегляду програм. США розривають 5,2 тис. контрактів.
Саме від USAID в Україну надходили американські гранти. Вони надавалися для підтримки різних сфер діяльності, зокрема, для фінансування великої кількості медіа.
Нагадаємо, що USAID є найбільшим міжнародним донором. У 2023 фінансовому році США спрямували через нього 72 мільярди доларів на глобальні гуманітарні ініціативи. Агентство було створене ще у 1961 році під час президентства Джона Кеннеді. Воно відіграє ключову роль у боротьбі з бідністю, лікуванні небезпечних хвороб, реагуванні на природні катастрофи, підтримці незалежних медіа, громадських ініціатив і демократичних реформ.
Тепер стало відомо, що адміністрація Дональда Трампа пропонує переглянути структуру розподілення мільярдів доларів для іноземної допомоги. Там хочуть фінансувати меншу кількість сфер – лише ті, які краще відповідають геополітичним інтересам Америки. Зокрема, пропонується ліквідувати майже два десятки бюро Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і дещо змінити його роботу – мандат обмежуватиметься гуманітарною допомогою, реагуванням на стихійні лиха, глобальною охороною здоров’я та продовольчою безпекою.