Повідомлення російських ЗМІ та пропагандистів про нібито евакуацію дипломатів США, Британії, Франції та інших країн з Києва – неправда. Центр протидії дезінформації при РНБО з посиланням на МЗС спростував заяви ворожих пропагандистів. Усі твердження про нібито масовий виїзд співробітників дипустанов країн-партнерів за межі України – фейк.
Мета інфовкиду – посіяти паніку в українському суспільстві, пояснили у ЦПД РНБО. У Росії стверджували також, що Україну нібито покинули представники Бельгії, Нідерландів, Китаю та скандинавських країн. Йшлося, що частина з них евакуювалася до Польщі, частина – додому. Натомість усі дипломати продовжують працювати в Україні, заявили у ЦПД.
Раніше у Держдепі США окремо наголосили, що жоден працівник посольства США в Києві не виїжджав з України після того, як 20 листопада було оголошено про підвищений ризик обстрілів.
Рада та посольства припиняли роботу через загрозу атаки “Орешником”
22 листопада Верховна Рада ухвалила рішення скасувати засідання через підвищену загрозу ракетної атаки Росії по урядовому кварталу. Це сталося після першого удару по Дніпру російською ракетою “Орешник – Кедр” та обіцянки російського правителя Володимира Путіна продовжувати такі удари на власний розсуд. Не працювало у п’ятницю й диппредставництво Китаю. Президент Україні Володимир Зеленський розкритикував нардепів та дипломатів, яки вирішили зробити собі вихідний.
Водночас 22 листопада Посольство США працювало у звичному режимі, хоча в середу, 20 листопада, співробітникам установи дали вихідний через загрозу обстрілів. 20 листопада закрилися також посольства Іспанії та Греції в Києві.
До слова, деякі телеграм-канали повідомляли, що Росія закриває певну частину повітряного простору для проведення ракетних випробувань з 23 по 24 листопада. У мережі стверджують, що подібне повідомлення було опубліковано й тоді, коли по Дніпру запустили балістичну ракету.