Продавали військовим тилові посади: СБУ затримала двох мешканців столиці

Співробітники Служби безпеки України в п’ятницю, 4 липня, виявили схему торгівлі тиловими посадами на Київщині. Двоє чоловіків, що організували цю незаконну діяльність, були затримані в столиці. За чималі кошти вони пропонували “послуги” зняття з військового обліку та присвоєння статусу “обмежено придатний”, що фактично гарантувало роботу в тилу. До цього шахрайства були залучені також медичні працівники. Тепер організаторів чекає до 8 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Про цю схему продажу тилових посад на Київщині повідомила СБУ на своїй сторінці у Facebook. Силовики зазначили, що затримали двох чоловіків у Києві, які безпосередньо займалися торгівлею тиловими посадами та фальшивими медичними висновками про непридатність до служби. Вартість їх “послуг” варіювалася від $15 тисяч до $25 тисяч залежно від “пакету”.

Зловмисники отримали допомогу від п’яти медиків, які за необхідності оформляли “термінову” госпіталізацію і виготовляли фіктивні медичні довідки, що дозволяли ухилянтам отримувати статуси “непридатний до служби” або “обмежено придатний”. Таким чином, чоловіки потрапляли на тилові посади через свій стан здоров’я. Оперативники СБУ затримали їх “на гарячому” під час передачі грошей.


Під час обшуків у організаторів схем були вилучені грошові суми, фальшиві документи та технічні пристрої. Обидва чоловіки отримали підозру за ч. 1 ст. 114-1 про перепону законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань під час особливого періоду і за ч. 3 ст. 369-2 про зловживання впливом.

Продавали військовим тилові посади: СБУ затримала двох мешканців столиці 2

Тепер ділкам загрожує до 8 років ув’язнення та конфіскація їхнього майна. Розслідування продовжується, і правоохоронці встановлюють коло інших осіб, які можуть бути причетні до цих злочинів.

СБУ та поліція продовжують боротьбу зі схемами ухилення від мобілізації

Раніше Служба безпеки України викрила осіб, які допомагали ухилянтам уникнути мобілізації. Вони створювали та розповсюджували підроблені застосунки Резерв+ та Дія, а також виготовляли фальшиві посвідчення військовозобов’язаних, довідки про проходження військово-лікарської комісії та бронювання.

У Києві 30-річний власник барбершопу не тільки стриг клієнтів, а й організовував їхнє незаконне переправлення за межі країни для уникнення служби в армії. Схему викрили оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції спільно з слідчими Печерського районного управління. Підприємець пропонував допомогу в незаконному перетині кордону, посилаючись на знайомих, які нібито займаються переправкою через Telegram.