Псевдоактивіст Стахів вийшов під заставу: прихильники зібрали для нього за тиждень майже мільйон гривень

Підозрюваний у незаконному поширенні локацій ЗСУ та шахрайстві псевдоактивіст Остап Стахів вийшов із СІЗО. Його прихильники зібрали та внесли заставу у 908 тисяч гривень. Про це повідомляє 3 грудня видання проєкт “Ґрати” з-під Львівського СІЗО №19, де сидів заарештований блогер.

“Ґрати” зафіксували вихід Стахіва з-під арешту. Відео того, як усміхнений Остап Стахів з двома пакетами виходить із СІЗО на вулиці Городоцькій у Львові, опублікували також його соратники.

28 листопада Галицький районний суд Львова продовжив арешт блогера, однак дозволив йому вийти на свободу під заставу у 908 тисяч гривень (спершу Стахів перебував під вартою без можливості сплатити заставу). Прихильники блогера одразу оголосили збір коштів, необхідну суму вони зібрали менш ніж за тиждень.

Журналісти не уточнюють, які тепер процесуальні зобов’язання Стахіва і який саме запобіжний захід діє щодо нього після виходу під заставу.

Інформатор писав, що восени 2024 року після затримання Стахів влаштував зі свого арешту фарс, запобіжний захід йому вдалося обрати лише з п’ятого разу. Стахів і на останньому засіданні щодо запобіжного заходу, 2 жовтня, намагався затягувати процес, однак суд вирішив, що він зловживає своїми клопотаннями та перестав їх розглядати. Після рішення суду арештований пафосно заявив, що “не боїться йти стежкою правді”.

Остап Стахів – антивакцинатор та “антимобілізатор”

Нацполіція та СБУ 25 вересня провели обшуки у львівського псевдоактивіста та антивакцинатора Остапа Стахіва. Він раніше вже отримав підозру за спроби захоплення державної влади в Україні. 25 вересня після обшуків йому повідомили про підозру за ще двома статтями Кримінального Кодексу України: поширення інформації про розміщення ЗСУ та шахрайство.

Зокрема, за даними Офісу Генпрокурора, у січні цього року Стахів у соцмережах під час прямого ефіру зі своїм підписником розповсюдив інформацію про розташування ЗСУ – особового складу одного з відділів ТЦК Рівненщини, з можливістю їх ідентифікації на місцевості.

Щодо шахрайства, то, за твердженням слідства, Стахів організував онлайн-курси “журналістики”, де навчав своїх послідовників протидіяти мобілізації в Україні. Після завершення навчання блогер обіцяв слухачам (кожен з яких сплатив сім тисяч гривень) посвідчення журналіста міжнародного зразка, а згодом видавав “випускникам” фіктивні посвідчення місцевої газети, яка втратила акредитацію ще навесні цього року.

39-річний Стахів – український скандально відомий політик та псевдоактивіст, проросійський пропагандист та антивакцинатор, фігурант реєстру зрадників. Почав займатися політикою у 2005 році.

Стахів створив декілька громадських організацій та влаштовував протести на різну тематику. Від початку пандемії він зосередився на одній темі. На своїй Facebook-сторінці Стахів проводив прямі трансляції в яких спростував офіційну інформацію про коронавірус. Також він організовував пікети та влаштовував провокації у ковід-відділеннях лікарень.

У листопаді 2021 року СБУ повідомила Остапу Стахіву підозру у спробі повалити конституційний лад в Україні. Слідство встановило наявність доказів, що антивакцинаторський рух в Україні влаштували спецслужби Росії. СБУ оприлюднила фрагменти переписки Стахіва та його прибічників у Viber про плани вчиняти теракти та захопити владу в країні. Підтримати в суді Остапа Стахіва приходив вже мертвий колаборант Кирило Стремоусов.

У 2022 році у своїх відео Стахів розповідав, що ТЦК “викрадає і катує людей”. Він зазначав, що ТЦК не зареєстровані офіційно і нібито про це є відповідне рішення Верховного суду. У 2024 році команда Стахіва активно їздила селами, “визволяли людей з полону ТЦК”. Наприкінці січня 2024 група Стахіва приїхала у Березне Рівненської області аби “визволити з полону ТЦК” місцевого мешканця Василя Плескача. 

Джерело